Práve sa skončil (15.10.2006) II. benefičný ples vo Zvolene, ktorý sa začal za krásneho jesenného počasia večer 14.10. v jedálni pána Michaleka vo Zvolene. Keďže z predošlého roka mal tento zvolenský ples veľmi dobrý chýr, chcela som sa sama presvedčiť.

Do Zvolena sme prišli k obedu s Monikou a Fredym Hebertovcami a Ankou Pavlovicovou. Po krátkej prestávke sme sa nahodili do gala a vybrali sa na ples. Pani predsedkyňa klubu SM vo Zvolene, Anka Raniaková, nás privítala v slávnostne vyzdobenej sále a predstavili sme sa navzájom. Zahájenie, kopu hostí a privítal nás sám pán primátor Zvolena Ing. Kuseja a tiež pán viceprimátor Ing. Šedo a veľa ďalších milých hostí, ako pani neurologička MUDr. Hovadová a klubová neurologička MUDr. Sardelyová. Tiež nás prišli pozdraviť a zabaviť sa s nami aj z Úradu práce a rodiny Mgr. Koprivová, Ing. Mateidesová a pani Valová, zo Združenej strednej školy Mgr. Šedová a prof. Mgr. Holecová a Mgr. Jancová. V programe vystúpili šikovní, mladí speváci a tanečnici a nálada pomaly naberala na intenzite, a to najmä za výbornej kapely pod vedením p. Kolarociho. Kapela Suterén.

Pochutnali sme si na sladkých dobrotách a iných dobrých jedlách. Okolo polnoci sme si zgustli na tombole, veď cien bolo okolo 100 a podaktorí si odniesli, pri troche šťastia, pekné darčeky. Ani som si nemyslela, že sa takto dobre zabavím so starými známymi z rekondičných pobytov. A že zvolenský ples je skutočne výborná spoločenská akcia, svedčí aj veľa klubových priaznivcov z celého Slovenska. Veď tu boli hostia z Trnavy, Nového Mesta, Prešova, Vranova, Lučenca a Levíc. Všetci sme sa tu veľmi dobre cítili. A týmto chceme vysloviť poďakovanie naším zvolenským priateľom, že nám pripravili taký pekný a slávnostný večer v kruhu našich SM-károv. Škoda bola len, že si túto úžasnú atmosféru neužili aj ďalší naši priaznivci, stálo to za tú cestu, priatelia, v dnešnom uponáhľanom živote to bol balzam na našu ubolenú dušu.. Ďakujeme Ti Anička, aj Tvojim zvolenským členom a Tvojim milým deťom Adke, Petrovi, Monike a Tvojmu manželovi p. Jožkovi Raniakovi, že ste nás prichýlili vo svojom pohostinnom dome, cítili sme sa veľmi dobre. Náš Rasťo Mistrík je šikovný kultúrny referent, lebo vďaka nemu sme sa mohli vykrúcať na parkete pri výbornej muzike, ktorú on sponzorsky zabezpečil. Jeho maminka, skvelá cukrárka, prekvapila našu Anku veľkou tortou v tvare slnečnice – nášho symbolu. A tá veru chutila všetkým a hoci bola obrovská za chvíľu bolo po nej.

Anka Raniaková sa v týchto dňoch dožila svojho jubilea. Všetci sme jej zablahoželali s prianím dobrého zdravíčka, skvelej nálady a pohody do ďalších rôčkov. Zostaň nám Anka stále taká ako si bola doteraz. Máme ta všetci radi a veľmi dobre sa cítime v Tvojej spoločnosti. Ďakujeme Ti za to.

Zuzana Thumová

Skús žít tak, ako žiť sa má,
musíš brať, čo ti život dá.
Aj keď sa vraví, že zlý je svet,
že viacej berie, ako vráti späť.


Skús žiť pre radosť všedných dní,
nevieš, kedy príde posledný.
Svet je krásny, život je dar
a dní, čo máme je iba pár.


Ako sa strieda noc a deň,
prídu chvíle ako krásny sen.
Vzápätí chvíle horkých sĺz.
že musia prísť, s tým zmieriť sa skús.


Vykroč v ústrety svojim snom,
na všetko sa dívaj s úsmevom.
Vierou a láskou daj sa viesť,
na krídlach túžby k oblakom vzniesť.


Náš život je ako vtáčie pierko,
vznáša sa v povetrí, chvíľu je hore.
Chvíľu dole, potom spadne na zem...
zafúka vietor a znova sa vznáša k oblakom.


Život nás unáša nevieme kam,
chvíľu sme tu a chvíľu zas tam.
Keď občas zabolí, či príde pád,
pošle nám niekoho, kto nás má rád...

Ivan Sersen

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.