I. ročník výstavy výtvarných diel pacientov s diagnózou sclerosis multiplex

11.8. – 30.8.2006 Výstavná sien pri Základnej umeleckej škole v Levoči

19.9. – 18.10.2006 Galéria umelcov Spiša v Spišskej Novej Vsi

Otvorenie výstavy pod týmto úžasným názvom „Harmónia duše“ sa konalo 11. augusta 2006 vo Výstavnej sieni pri Základnej umeleckej škole v centre Levoče. Aby som vás voviedla do obrazu, je to výstava ľudí postihnutých sklerózou multiplex. Úvodného slova sa ujala predsednícka Spišského klubu SM so sídlom v Levoči p. Slávka Faltinová. Inak skvelý človiečik a samotná autorka tohto projektu. Pár slov predniesla aj kurátorka tejto výstavy Mgr. Anna Timková. Otvorenia sa zúčastnili, síce nie všetci, ale predsa niektorí autori samotnej výstavy – Marek, Stanka, Monika a pán primár neurologického oddelenia v Levoči MUDr. Miloslav Dvorák. ktorý priniesol tiež pár dielok, predsednícka Spišského klubu, niekoľko lekárov z Levočskej neurológie a členovia klubu.

Aj keď sú to len dve výstavné miestnosti, človek ktorý sa príde pokochať prácami esemkárov, môže vidieť, že nie sú nejakí skleslí a strápení svojou chorobou, ale majú chuť svetu niečo ukázať. Ukázať, že ich život naozaj „neomrzel“ a sú schopní svojou prácou potešiť nielen svoju dušu, ale aj dušu a oko iného.

Samotní, prítomní vystavovatelia ako pozornosť dostali aj kvietok a povzbudivé blahoželanie a pár milých slov od gratulantov.

Prípitkom sme si zaželali, aby táto výstava priniesla to, čo od nej všetci očakávajú a veľa síl a úspechov do ďalšej tvorivej činnosti.

Veríme, že sa na našu tvorbu príde pozrieť veľa ľudí. Čí už to budú náhodní turisti, naši známi, blízki, priatelia, ale aj ľudia s podobným problémom.

Autori výstavy

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.