V peknom prostredí , za bránami Európskeho domu Spišskej Kapituli, Kanónie č. 5 sa „to“ tento rok opäť odštartovalo. Ďalší, v poradí už druhý ročník výstavy esemkárskych výtvarných prác a prác pána primára Miloslava Dvoráka. V porovnaní s minulým rokom bolo iné najmä to, že pribudlo viac esemkárov. Viac tých, ktorí svoje dielka chceli ukázať aj ostatným a podeliť sa, čo ako pacienti s takou vážnou diagnózou dokážu. Človek stretol viac či menej známe tváre, viac či menej známych ľudí. Všetko bolo milo a pekne pripravené, dielka nainštalované, všetci už len čakali. A vernisáž sa mohla začať. Ako ináč, začala ju osôbka, ktorá bola do akcie asi najviac zasvätená, Slávka Faltinová, ktorá to celé zorganizovala a viedla od začiatku až do samého konca. Prihovorila sa aj kurátorka výstavy Anna Timková, ktorá mala na výstavách tiež nemalý podiel. 23. augusta, na prvej vernisáži sme sa stretli aj s pánom primárom ôsmy.

18. septembra sa vernisáž konala znova, len na inom mieste, vo výstavnej sieni Základnej umeleckej školy v Levoči. Bolo to o niečo menšie, ale o to útulnejšie. Pekné slovo, občerstvenie, úsmev, doktori a dielka nechýbal ani v Levoči. Verím, že táto milá akcia bola povzbudením nielen pre nás – esemkárov, ale pre všetkých, ktorí sa jej zúčastnili či už ako pacienti, doktori, organizátori, alebo náhodní návštevníci.

Poďakovanie si naozaj zaslúžia ľudkovia, ktorí s prípravou a organizáciou strávili najviac času, vynaložili svoju energiu a všetky sily, však Slávka? ? Myslím, že výstavy splnili svoj účel, potešili oko pozorovateľa a uspokojili dušu nielen autorov, ale aj návštevníkov.

VŠETKÝM VEĽMI PEKNE ĎAKUJEME!!!

Monika
 
II. ročník esemkárskych výtvarnych prác a dielok
II. ročník esemkárskych výtvarnych prác a dielok

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.