Bol už 3.ročník a bol NAJ!!! Lebo!!! Vlani bolo z nášho klubu menej „tanečníkov“, viac z iných klubov, teraz naopak – viac našich a menej z iných klubov. Okrem SZSM – novej predsedníčky Jarky Fajnorovej z Vranova, tajomníčky Katky Písečnej z Nitry a Majky Šumerajovej z Levíc bol zastúpený len klub L.Mikuláš Zuzkou Jančuškovou a z klubu Bratislava. Ale aj tohto roku naša predsedníčka Anka Raniaková ples zorganizovala a zvládla znova veľmi dobre!

Schádzali sme sa pred siedmou večer a pomaly po zvítaniach sa vytvárala dobrá nálada. Po úvodných uvítacích slovách našej predsedníčky a hlavnej organizátorky plesu Anky Raniakovej, príhovoroch primátora Zvolena Ing.Kusejna, neurologičky z Bratislavy MUDr.Procházkovej, našej neurologičky MUDr. Szedélyovej, p.profsorky Holecovej zo Združenej školy služieb, aj vyššie spomínané dámy z rôznych postov SZSM, Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny p.Ing.Kopřivová a p.Ivanová. A z nášho klubu 1.x prišli aj Terka M. aj Juraj H. s rodinou a chýbala Olinka L., „rozsievač dobrej nálady“, ktorá bola vtedy na RP. A iné kluby – RA, LC, TT, BB, atď., musel by som prebrať geografiu celého Slovenska. „Zas příště“!

Muzika potichu hrala už od začiatku zvítania – aby sa v nás prebudili „bunky rytmov a melódií“. To bola predpríprava na tanečný parket. Ale samozrejme po príhovoroch sme sa energeticky posilnili výbornou večerou a po malej pauze pagáče, koffee, zákusky, neskôr lángoše – cesnakové, alebo nie, kto aké chcel – „možno aj podľa toho, či sa ešte niekto chystal bozkávať“, atď - a oko¬lo polnoci solídne štipľavá kapustnica. Ale ešte predtým prebehla tombola „na 2 polčasy“. Celé spolu by bolo asi moc náročné - tak dlho sa sústrediť na čísla a tešiť sa z výhier. Tak v polčase sme si aj zatancovali aj “zatancovali“. Veď aj v nás, vozíčkároch nevymrel rytmus!!! A potom sme znova študovali čisielka, ktoré sme mali pred sebou porozkladané na stole a čakali na ďalšie výhry. Pritom najviac spolupracoval okrem našej predsedníčky Rasťo Mistrík, náš kultúrny referent. A spomeniem ešte kultúrne vložky. Boli 3 partie tanečníkov, asi aj akrobatických. A bolo úžasné, že jedna dvojica je už v osmičke najlepších vo svetovom rangu. A na našom plese boli, to je paráda!!!

A potom sa rozbehlo „let´s dance“, Každý, kto nemal iné prekážky, „rozbehol sa“ na parket „zakrepčiť si“. Samozrejme podľa muziky – ktorá hrala výborne. Často bol tanečný parket plný tanečníkov. Aj vozíčkárov, aj lepších aj úplne dobrých. A keď aj bolo už dosť po polnoci, tancovalo sa „hejhaj“ v dobrej nálade. A ešte k tomu aj prestávky muzicírovania s tancterapiou boli vyplnené harmonikou a spevom. Malo to 1 drobný problém. Niektorí sme čakali na prestávky, tešili sa mať aspoň chvíľu času si „pokecať“, Moc to nešlo, ale na dobrej nálade to neubralo.

A keď sa pomaly zranievalo, pomaly sme sa per partes rozchádzali, síce unavení, ale v dobrej nálade s úsmevom šťastia. My sme sa dostali domov cca o 5.h., ale zostalo v partii ešte asi 15. Aj to znamenalo, že ples, pohostenie, muzika a dobrá nálada nás neopúšťala ani nad ránom. Keď sme my odchádzali, ešte hudba hrala a tancovalo sa. Až nám bolo ľúto odísť. Ale únava vyhrala, „nedá sa svietiť“. No čo už, tešíme sa narok!!! Zase sme sa rozchádzali sloganom: „Za rok se vrátím, naschledanou!!!“

Ing. Ladislav Horváth

a Club SM Zvolen

 

Zvolenský ples
Zvolenský ples
Zvolenský ples
Zvolenský ples

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.