V utorok, 1. júla 2008, sa pravidelní návštevníci Železnej studničky nestihli čudovať, kto to tam zase zavítal. Členovia Bratislavského klubu SM DUNAJ sa tu znovu stretli na tradičnej opekačke na svojom obľúbenom a zvyčajnom mieste, tak ako predchádzajúce roky.

Počasie ako na objednávku krásne vyšlo v ústrety našej klubovej akcii. S postupne pribúdajúcimi usmiatymi tvárami našich SM-károv a ich rodinných príslušníkov, či priateľov, krájalo sa čoraz viac klobások, slaniny a potom šup s nimi na ohníček, aby nik netrpel hladom. Naše mlsné jazýčky si po výdatnom jedle mohli pochutiť aj na dobrej kávičke a sladkej dobrote.

Znovu sme opekali

Ako sa hrejivé slniečko pomaly, ale isto presúvalo po oblohe, tak sme sa aj my stále viac a viac presúvali do tieňa. Vtedy prišli na rad nanuky, ktoré priniesla Gitka – manželka člena nášho klubu. Príjemne nás osviežili a dodali nám plno energie. Po pár hodinách neustáleho rozprávania sa o všeličom možnom, smiatí sa a hlavne po dobrom najedení, sme sa rozišli s dobrou náladou a úsmevom na perách. Miesto pri ohníku sme si „vymenili“ s muskulárnymi dystrofikmi, ktorí začali prichádzať na svoju opekačku práve vtedy, keď sa už väčšina z nás rozlúčila a odchádzala s dobrým pocitom, že o rok sme tu zas.

Mária Krchniaková

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.