Moje zážitky z AbilympiádyBol som tam len jeden krát, ale ZÁŽITKY SÚ KRÁSNE!!! Zaujímavo - srandovný bol začiatok. S priateľom – asistentom sme sa vlúdili do Vranova a tam sa to malo odohrávať v škole a internáte Drevárskej priemyslovky. Hľadali sme. A pýtali sa. Prvá fešná mladá baba nám povedala, že najprv ísť doprava a potom zas doprava a potom aby sme sa zas opýtali. Tak sa stalo. 2. naša „informátorka“ nás znova navigovala a pri 3. osôbke sme sa zas pýtali, že hľadáme Drevársku priemyslovku a pani sa pustila do smiechu. Kým sa dosmiala, my sme boli v chaose. Nechápali sme jej smiechoty. Ale potom, keď si už ponechala len úsmev a rukou nám ukázala a povedala, že stojíme pred nami hľadanou školou. Tým hneď aj nám zlepšila náladu a pochopili sme jej „smiechoty“.

Bolo strašne veľa súťažných disciplín , kultúra, zaspievala nám aj Katka Koščová, zakrepčil a zaspieval folklórny súbor – najviac som ich obdivoval – vtedy bol môj najväčší problém, aby „slzy obdivu a eufórie dali pokoj“, v sobotu aj v nedeľu končil deň tancovačkami – so živou kapelou, ale každý deň s inou. Vždy som odchádzal „z parketu“ pred polnocou, ale tí menej unavení pokračovali „v tanečných vývrtkách“. A Abilympiáda bola aj medzinárodná – československá.

Moje zážitky z AbilympiádyA na záver sa odovzdávali aj ceny vo všetkých súťažných disciplínach. A najväčšie prekvapenie som zažil pri tom, lebo záverom som bol vyhodnotený ako „fyzicky najslabší článok reťaze“ na vozíku, ale predsa som prišiel, zasúťažil a zvládol to. Ale napíšem k tomu aj svoje pocity.

  1. NAŠTARTOVANIE Inšpirovala ma kamoška, ktorá sa tam zberala aj napriek bariéram. Tak som sa odhodlal ísť aj ja. Podobne opisovala tam prítomné bariéry aj Jarka, keď som to s ňou preberal telefonicky.
  2. KOLO NAŠTARTOVANIA bolo, že moju asistenciu odklepol priateľ a asistent Lacino. Bohovsky veľa energie mi dodala jeho ochota vo všetkom mi pomôcť. Lieky, bariéry, strava, cestovanie, atď. A ešte robil pri tom všetkom aj výborného „fotoreportéra“. Zrejme ho budem prosiť aj na ďalší ročník Abilympiády.
  3. štartovacie kolo. A veľká vďaka smeruje aj k našej prezidentke SZSM JARKE FAJNOROVEJ, ktorá aj so svojou rodinou a iným okolím zvládla a zorganizovala tak ÚŽASNÚ AKCIU !!! A tiež centrom organizácií bola aj tajomníčka SZSM KATKA PÍSEČNÁ. Už teraz sa teším na rok!!!

Takže za množstvo úžasných zážitkov ďakujem mnohým veselým a dobrým dušiam – veď takí SM-kári sú – bolo ich veľa, ale u mňa sa lídrom dobrej nálady stala OLINKA z nášho klubu. Takže končím to mojím opakujúcim sa sloganom:

„Za rok jse vrátím, na schledanou“.

Laci, Zvolen

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.