Bol som 2.x, vlani Vranov, teraz Šírava, hotel Chemes. Bola to akcia ako hrom!!! Výborná, súťažná, úsmevná aj s večernými zábavami v sobotu s výbornou živou muzikou a v nedeľu večer po vyhodnotení súťaží s diskdžokejom.

Veľa vecí by sa dalo aj porovnávať. Vlani nás bolo cca 80, teraz asi 2x toľko. Samozrejme z rôznych klubov Slovenska. Ale medzinárodný rozdiel voči vlaňajšku – vlani boli hostia a súťažiaci z Česka, teraz aj z Poľska a Maďarska. Ako „Vyšegrádska štvorka“. Pekne sa rozširuje spektrum záberu.

A jasné, že za všetko ďakujeme našej prezidentke SZSM Jarke Fajnorovej a aj viceprezidentke Katke Písečnej, ktoré to mali všetko pod palcom a výborne to zorganizovali. A samozrejme, že veľmi podstatná vec bolo aj „živé křoví“. Proste obrovská pomoc mladých, pozvaných na pomoc. „A strechou stanu“ rozhodcov bola Vlastička Knížetová. Často rozhodcovia museli riadne zapojiť svoj rozhodcovský element, aby rozhodli medzi rôznymi krásami a šikovnosťou súťažiacich.

Ja som sa samozrejme ani nemohol zapojiť do krásnych výtvorov súťažiacich, ale ako vlani, skúšal som zas šachy. Skákal som na koni, strážila ma strážna veža, strieľali strelci, ako Robin z Loxly, pomáhali aj pešiaci, či sedliaci a dáma a kráľ – to bol vrchol.

A ani som vôbec netušil, že sa mi bude celkom dariť, ale 2 okolnosti mi pomohli v súťaži: 

  1. Jednou z príčin, že som celkom slušne zabodoval, bol stav, že 1. zápas som ledva remizoval, tak mi môj asistent a priateľ nezabudol poznamenať, že ak neprestanem robiť také somariny, chyby nezmyselné a veľké, cestou domov ma pri Lučenci vysadí a domov do Zvolena „pôjdem pešo“.
  2. Tiež podstatná vec – bolo nás veľa, tak sa losovalo do 4 4-členných skupín. A ja som mal zas výhodný los, že som nebol v skupine so „šachovou Kráľovnou“, lebo s ňou by som asi prehral a nepostúpil do 4-členného finále. Lebo viac by som mal oči na nej, ako na šachovnici. Veď bola ako jediná šachová Dáma - súťažiaca. A dobre zabodovala. Aj preto jej posielam polovicu mojich úspešných bodov cez hory a doly internetom zamoreným, ale aj jarom zobudeným vzduchom. Zaslúžiš si to!!! Čau čau, na rok zase za súťažíme.

A ako vždy – rozsievačom dobrej nálady a „kombajnom úspechov“ v súťažiach bola aj naša Oľa Luptáková. Už viem, že aj večer ak bude zábava, keby sme boli „zamrznutí“, ona rozohní dobrú náladu. A Olinka, Veronika, Dagmar ešte odovzdali štafetový kolík 5.ročníka Abilympiády prezidentke Jarke SZSM a viceprezidentke Katke vo forme veľkého srdca – SZSM, naplneného malými, krásne ozdobenými srdiečkami všetkých klubov medovníkových srdiečok Slovenského zväzu. A ešte potom naša veselá trojica sa prešla aj so zapálenými sviečkami. Všetko bolo super a veľmi dojímavé.

Strava bola výborná, ubytovanie tiež, aj kultúrne vložky, z ktorých ma najviac oslovil folklórny súbor. Pri tom sa mi vždy zvyšujú emócie a mám čo robiť, aby som to ukočíroval bez sĺz obdivu.

Takže mi zostalo len zase sa tešiť na rok!!!

Ing. Ladislav Horváth, SM Klub Zvolen

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.