Už viac rokov organizuje SZSM rekondíciu v Štúrove. Na regeneráciu našich síl sme využívali hlavne kúpalisko s termálnou vodou a vírivý bazén v ktorom sme si radi posedeli, nabrali silu a zdatnejší si zaplávali v bazéne s morskými vlnami, pri ktorom sme sa cítili ako v Chorvátsku. Kto nevládal isť na kúpalisko využíval priamo v areáli Relaxu vodoliečbu, elektroliečbu a masáže na masážnej lavici "dereši" alebo u výbornej masérky. Samozrejme , že ranná rozcvička nikdy nechýbala. Chodievali sme na prechádzky po okolí, k Dunaju, na most Márie Valérie. Nezabudnuteľné pre mnohých bolo, keď sa podvečer začala rozsvecovať Bazilika v Ostrihome. Stalo sa, že sme na túto udalosť čakali aj hodinu, pričom sme sa všetci výborne bavili, pozorovali lode plaviace sa po Dunaji a vnímali krásu prírody okolo nás. Boli to nezabudnuteľné chvíle na ktoré každý rád spomína a vracia sa do Štúrova. Relax má atmosféru rodinnej pohody a pokoja. Nezabudnuteľný je zážitok isť na zmrzlinu, ktorá je nie len dobrá, ale vám ju podávajú z nesmiernym vtipom a zručnosťou s ktorou som sa inde v cukrárňach nestretla. Nezabúdali sme ani na muzikoterapiu, podvečer sme chodili na diskotéku, alebo sme si zatancovali a zaspievali v záhrade.

Boli sme pozrieť Baziliku v Ostrihome. Už cesta tam bola veľmi zaujímavá. Išli sme vláčikom na kolesách, na ktorý sme nastúpili pri neďalekom vojenskom cintoríne. Pani sprievodkyňa nám celou cestou rozprávala o histórii Štúrova a Ostrihomu. Vláčik nás zaviezol pod Baziliku, kde sme sa dozvedeli veľa zaujímavých vecí o jej histórii. Musím podotknúť, že na tomto výlete sa s nami zúčastnili aj SM-kári na vozíkoch, ktorí by sa za iných okolností na takéto miesto bez auta nedostali. Absolvovali sme aj výlet autobusom do Višegradu, dedinky Sentendre a Budapešti. Autobusom sme sa vyšplhali až na Vyšehrad a dozvedeli sme sa o jeho histórii. Zastavili sme sa v starodávnom mestečku Sentendre. Nesmierne útulné a zaujímave so šiestymi kostolmi a množstvom obchodíkov, ktoré ponúkali darčeky a umelecké ručné práce z dreva, keramiky, textilu a všelijakých milých drobností. 

Počas cesty do Budapešti sme sa dozvedeli o histórii ostrovov na Dunaji. Prešli sme autobusom viacerými mostami, sprievodkyne sa nezastavili ústa, pretože nám o všetkom chcela podrobne porozprávať. Zastavili sme sa na námestí a obdivovali množstvo sôch, ktoré zobrazovali historické osobnosti Maďarska. Začalo sa zvečerievať, vystúpili sme pri Rybárskej bašte a prešli sme nádvorím hradu. Ani sme nevedeli, kde skôr pozrieť, všetko bolo nádherne a veľmi zaujímave. "Čerešnička na torte" bola nesmierne krásny pohľad na vysvietený parlament a na celú Budapešť.

Keďže sme tento rok nemali veľmi pekné počasie, využili sme čas, keď pršalo a prvý krát sme robili servítkovú techniku. Pani učiteľka Fany Staroňová nám doniesla lepidlá, servítky, aj papierové tácky. Všetkých nás to nesmierne chytilo. Celý večer sme vystrihovali, lepili a tvorili krásne tanieriky. Najkrajšie tanieriky sme nechali v Relaxe a urobili krásnu nástenku.

Pobyt v Štúrove vždy ubehne ako voda a my sa lúčime s tým, že sa tu na rok zas stretneme.

Staroňovci z klubu SM Levice

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.