Viete, že smiech prospieva celému telu?

  • posilňuje imunitný systém, zvyšuje odolnosť voči infekciám i nádorom.
  • odbúrava stres, pri smiechu poklesne sekrécia hormónov, ktorých zvýšená hladina je pre stres charakteristická.
  • posilňuje telo, precvičuje bránicu, dýchací systém, srdce i ďalšie časti nášho tela.
  • mierni bolesti, toto vedeli už chirurgovia v 13. storočí. Smiechom sa môže u chronicky chorých ľudí, znížiť spotreba liekov, ktoré majú veľa vedľajších účinkov.
  • uvoľňuje svaly, pred relaxačným cvičením smiech uvoľní svaly až na 45 minút.
  • zlepšuje dýchanie a krvný obeh, lebo pri smiechu sa zbavujú pľúca väčšieho objemu vzduchu.
  • prospieva srdcu, ľudia, ktorí sa dokážu smiať v stresových situáciách, sú odolnejší voči srdcovým ochoreniam. Je to prevencia ako cvičenie, alebo diéta.
  • bráni vzniku kazov zubov, smiech vedie k väčšiemu slineniu, čo prospieva k prevencii zubných kazov.
  • pôsobí ako kozmetika, tvárové svaly dostanú zabrať, prekrvia sa čo prospieva pleti a zabraňuje vzniku vrások.
  • harmonizuje psychiku, mierni hnev, úzkosť i depresie, zvyšuje sebadôveru a pocit, že človek je schopný ovplyvňovať svoj život. Uvoľňuje nahromadené bloky a potlačené emócie. Vďaka smiechu dokáže človek vnímať svoje problémy z inej stránky a s väčším nadhľadom. Smiech zlepšuje spánok i pamäť. Smiech a humor je známkou, že človek, ktorý prežil ťažkú situáciu sa psychicky uzdravuje.

Zdroj: MUDr. Karel Nešpor

Najpríjemnejšia choroba je skleróza. To sa stále dozvedáte nové a nové veci. N.N.

Viete toto o chrípke?

Deti od 6 mesiacov do 19 rokov a očkovanie. Štúdie jednoznačne vypovedajú o tom, že očkovanie neznížilo návštevnosť detských lekárov ani počet hospitalizácií z dôvodu ochorenia chrípkou. Preukázateľná účinnosť tohto očkovania nebolo zistená v žiadnom štáte, v žiadnej oblasti ani v žiadnej sezóne. Vakcíny proti chrípke stále obsahujú thimerosal - antiseptickú látku obsahujúcu ortuť. Každé dieťa dostane pri jednom očkovaní 25-50 mikrogramov ortuti. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie bezpečná dávka 0,1 mikrogranu na kg hmotnosti na deň. Potom by toto množstvo bolo bezpečné pre osoby o hmotnosti vyššej ako 250 kg. Pre deti o hmotnosti 10 kg je 25x vyššie a u 6 mesačného dieťaťa vážiaceho 5-6 kg prekračuje bezpečnú dávku 50x. Pre školskú mládež prekračuje bezpečnú dennú dávku päťkrát. Ortuť vo všetkých svojich formách je nebezpečná. Vedľajšie účinky ako horúčka, bolesť tela a krku, začervenanie, opuchy v mieste injekcie. S očkovaním sú spojované aj veľmi ťažké onemocnenia / Guillain-Barré syndróm/ postihujúce periférne nervy a prejavujúce sa oslabením až stratou pohyblivosti, necitlivosti v nohách, zmenami v zmyslovom vnímaní a celkovou slabosťou. Druhým ochorením, ktoré je pripisované hlavne pôsobením hliníku vo vakcínach, je makrofágny myofasciitis.

Zdroj: Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.

Ešte niečo o chrípke.V ČR pri nákupe vakcíny zástupcovia štátu museli pristúpiť na podmienku, že výrobca nezodpovedá za poškodenia zdravia vedľajšími účinkami vakcíny a všetky škody vzniknuté pacientom uhradí štát. Na následky komplikácií vyplatili s USA obetiam vakciny proti prasacej chrípke vyše 1,3 miliardy dolárov!!!

Zdraví úbožiak je šťastnejší ako chorí kráľ. A. Schopenhauer.

Chrípka typu H1N1 bol aj najničivejší kmeň v histórii ľudstva známy ako španielska chrípka, ktorý zabil okolo 50 miliónov ľudí.

Ako sa brániť chrípke?

Prospešná sa pravidelná konzumácia cesnaku, konzumácia zvýšenej dávky vitamínu C, nemusí byť nutná a dokonca ani užitočná. Prichádzajú do popredia účinky vitamínu D, ktorý ako prevencia alebo hneď na začiatku nemoci sa odporúča podávať v množstve pol čajovej lyžičky rybieho tuku na 25 kg telesnej hmotnosti.

Čo nato všetko hovorí virológ?

Čím má človek silnejšiu imunitu, tým sa môže nemoci lepšie brániť, ale zároveň – a to je paradox – pokiaľ sa neubráni a nemoc prepukne, jeho negatívne reakcie na nemoc a príznaky nemoci sú silnejšie. Človek so slabou imunitou je slabý a nemá teda ani silné reakcie na nemoc – nemoc ho proste ľahšie porazí. Na prvý pohľad to vyzerá, že silný imunitný systém vlastne človeka zničí. V skutočnosti je to tak, že silný vírus premôže i silný imunitný systém.

Prevencia chráni naše zdravie pred zásahmi lekárov .M .Kenda

Poznáte bylinku Alchemilku žltozelenú???

Predmetom zberu je vňať už kvitnúca, alebo pre rozkvetom. Zbiera sa od mája do septembra najlepšie okolo deviatej hodiny. Obsahuje triesloviny, horčiny, malé množstvo kyseliny salicylovej, silicu, organické kyseliny a minerálne látky. Účinne tlmí gynekologické krvácanie, hlavne menštruačné a súčasne tlmí bolesti spojené s menštruáciou. Pomáha aj pri klimakterických problémoch. Pomáha oko kúpeľ pri hemoroidoch. Pôsobí močopudne, prehlbuje spánok, potláča kŕčovité bolesti v tráviacom trakte pôsobí aj proti krvácaniu z nosa. Pomáha ako liečivý klystír pri vredovom zápale hrubého čreva – ulcerozná kolitída. Niečo z mágie. Voľakedy si dávali Alchemilku dievčatá, ktorým hrozilo, že ostanú „ na ocot“ medzi prsia a tým sa snažili privolať toho pravého. No nie vždy sa to podarilo. Záverom, nie som toxická, nie sú známe žiadne škodlivé účinky ani kontraindikácie. Pri miernom dávkovaní je vhodná i na dlhodobé podávanie.

Zdroj: p. P. Zentrich

Jednou z najrozšírenejších nemocí je diagnóza. Karl Kraus

Prof. Dr. Konštantín Čársky v roku 1943 radí ako ošetrovať rany:

„Je nerozumné vkladanie pavučiny do rany. Odmietame prikladanie lopúchového alebo repkového listu. Je škodlivé natieranie rán kravským lajnom. Do tela možno zaniesť infekciu. Staré sadlo, či z jeleňa, či z iného zvieraťa, tiež pokladám za nevhodné. Býva obyčajne zavesené v komore pol roka, rok. Desiatky múch sa na ňom živia zo dňa na deň a nanášajú naň množstvo nebezpečnej nákazy. Vypiakovanie rán kamilkovým odvarom je vari jediný spôsob ľudovej liečby, ktorý schvaľujeme a i v úradnej medicíne často používame.“

Ženy pozor!!! Do veku 40 rokov nechoďte na mammografické vyšetrenie bez konkrétneho podozrenia, pretože zbytočné ožiarenie môže vyvolať rakovinu prsníka. Otvorene to priznali aj niektorí onkológovia.

Čriepky zozbieral a úspešné prežitie zimy Vám všetkým želá Vojto z Revúcej.

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.