Na úvod môjho krátkeho článku chcem najprv pozdraviť všetkých esemkárov na Slovensku a podeliť sa s nimi so zážitkami nášho prvého klubového rekondičného pobytu.

Na našom septembrovom stretnutí sme si stanovili dátum nášho rekondičného pobytu a to od 5. – 9.10.2009, na Zemplínskej Šírave v hotely Chemes. Mali sme ísť všetci ale kvôli zdravotným problémom sa jedná naša členka zúčastniť nemohla a jeden člen sa zase zúčastniť nemohol, a to z rodinných ale radostných dôvodov, kvôli svojej vlastnej svadbe. Prvý deň nášho pobytu sme po príchode začali obedom. Potom sme sa boli zaregistrovať kvôli procedúram. Po večery sme sa všetci stretli na izbe, kde nás naša predsedníčka Irenka pekne privítala a spoločne sme sa dohodli na programe nášho pobytu. Ráno sme začínali budíčkom, ktorý nám robil Jožo Hvozdík so svojou manželkou Majkou. Zabúchali nám na dvere a zaspievali peknú pesničku. Potom sme mali každé ráno rozcvičku na čerstvom vzduchu, lebo počasie nám prialo. Procedúry sme mali podelené do obeda, aj po obede. Od 1300 – 1500 hodiny bol popoludňajší oddych, každý ho trávil ako chcel, predtým bol ešte obed. Od 1500 - 1700 to boli športové popoludnia. Boli to loptové hry, plávanie, rôzne súťaže odmenené drobnými darčekmi, ktoré pre nás pripravil Jožo Hvozdík. O 1800 hodine bola večera, po ktorej sme si niektorí zahrali aj biliard. Mali sme aj cieľové úlohy, a to vymyslieť názov nášho klubu a prejednávali sme aj návrh na čestného predsedu nášho klubu. Čo sa týka názvu pre náš klub, tak zvíťazil návrh nášho skvelého vozičkára Dušana Pituka. Jeho návrh znel, aby bol názov nášho klubu USMEV, my sme tento návrh jednohlasne prijali. Myslím, že môžem za všetkých našich členov, ktorí sme sa zúčastnili nášho prvého rekondičného pobytu smelo povedať, že to boli úžasné dni, kde sme si oddýchli a načerpali veľa nových síl do ďalších dní. Veľké ďakujeme patrí hlavne tým, ktorí nám prispeli svojimi finančnými príspevkami na našej verejnej zbierke Klubu SM v Trebišove, ktorý perfektne vedie naša predsedníčka Irenka Pastorova. Bez týchto finančných prostriedkov by sme si tieto úžasné dni užívať nemohli, takže ešte raz ĎAKUJEME.

Spokojní a oddýchnutí sme sa vracali domov s nádejou, že sa tu na Chemes zase niekedy vrátime.

Za Klub SM v Trebišove Monika Golianová.

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.