Na úvod sa Vám pokúsim vysvetliť, čo je to rast. Avšak nebudem písať o raste, ako kto vyrastie, ale o duchovnom a osobnom raste.

Duchovný rast je rozvoj celého človeka, úmyselné zameranie sa na duchovný a vnútorný život.

S osobným rastom môžeme žiť naplno. Vtedy realizujeme sny a plníme si túžby. Poznávame sa a rozvíjame svoje talenty. Jedným slovom sa sebarealizujeme.

Nechcem Vám písať o týchto dôležitých veciach len cez nejaké poučky alebo frázy. Chcem Vám ukázať alebo priblížiť naše vnútro, pocity a vnímanie.

A prečo chcem ukázať dôležité veci? Lebo duchovný rast s osobným tvoria našu osobnosť, ktorá je pre nás veľmi dôležitá. Dá sa povedať, že je to sila, ktorou sa presadzujeme a umiestňujeme v živote. Mnohokrát sa inšpirujeme ľuďmi so silnejšou osobnosťou. Vtedy sa snažíme byť aj my lepšími. Nemusíme sa len inšpirovať druhými, ale aj vedomím, že dokážeme sebe a okolitému svetu, že máme silnú osobnosť. S týmto vedomím budeme so sebou spokojní. Nielen to, naši najbližší sa tiež budú s nami tešiť.

Na záver by som Vás chcela povzbudiť, aby každý mohol rozvinúť svoju osobnosť a vnútorne rásť, tak ako vždy túžil. Tak budeme na seba pyšní.

Mária Urbanová

Duchovný rast

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.