Najskôr sa poďakujem našej členke Evke Hudecovej za výborne, vybavenie hotela a tiež procedúr, ktoré si myslím, všetkým padli vhod a nielen vhod, ale aj na úžitok. Všetko bolo tak perfektné, až som nemohla prísť k žiadnym slovám. Hotel bol krásny a jedlo vynikajúce . Raňajky sme mali švédske stoly, obed a večera na výber. Zo všetkým sa snažili vyjsť nám ústrety, čo sa týka aj našich vozičkárov, skoro všade sa dostali. V prvý deň sme sa venovali stretnutiam, jeden z druhým, ale samozrejme, keď sme sa vybalili. Aby som nezabudla mali sme k dispozícii bazén od 08:00do 22:00 hodiny. Večer sme si išli zatancovať a znova sa kultúrne vyžiť. Keď sme vstali dali sme si rozcvičku, lebo sme zo sebou mali aj kvalifikovanú cvičiteľka. Hneď po raňajkách, ktoré boli ako vždy švédske stoly, sme sa venovali procedúram, ktoré sme mali zaplatené. Potom sme mali výborný obed .Keď sme skončili stretli sme sa v tom najväčšom apartmáne. Tam sme sa dohodli na prechádzke a trošku sa odreagovali. Na stretnutie nezabudla ani naša členka Emília a vlastne všetci ktorí išli z domu doniesli aj domáce špeciality. Po príjemnej debate sme sa rozhodli ísť na kilometrovú prechádzku do centra Dudiniec z tým, že sa aj prejdeme užijeme si a precvičíme si svaly pri tanci. Po večeri sme sa vybrali na výlet. Posledný deň bol zlý v tom, že sme museli ísť domov. Inak by sme tam všetci ostali. Skrátka konštatujem, že rekondičný pobyt bol perfektný a nemal žiadnu chybu. Tento pobyt v nás všetkých zanechal veľa príjemných zážitkov.

Jana Ivaničová

Tak ako každý rok náš Klub SM KNM usporiadal 13.8.2011 v rámci členskej schôdze už po 10-krát posedenie s priateľmi v priestoroch klubu 75.V našom kruhu sme privítali vzácnych hostí z vedenia SZSM p. prezidentku J. Fajnorovu s manželom, predsedu RK SZSM P. Zemana, ako aj primátora KNM p. Ing. J. Hartela.

Radostnú atmosféru nám spríjemnil krásnymi kysuckými piesňami folklórny súbor Makovanka z Makova. O chutné dobroty sa postarali všetci členovia, ale najmä náš Janko. Jeho fazuľovica bola ako vždy super a každý si dal repete. Deň ubehol rýchlo a lúčenie bolo ťažké, ale Lomikarove slová-„Do roka a do dňa“ nás povzbudili a veríme, že o rok sa zídeme v zdraví zas. Všetci sme si uvedomili, ako málo stačí k tomu, aby sa pozabudlo na každodenné problémy, starosti a zamenilo sa to aspoň na jediný deň za pohodu, radosť, spolupatričnosť .Len tak sa vždy naplní klubové heslo: “Zajtra bude lepšie!“

za Klub SM Kysucké Nové Mesto M. Vavricová

Čo je vlastne stres? A prečo ho nazývame každodenným nepriateľom?

Stresom sa rozumie psychický stav človeka, ktorý je buď priamo ohrozovaný alebo ohrozenie očakáva a pritom nie je presvedčený, že jeho obranná reakcia proti nepriaznivým vplyvom bude dostatočne silná. Stresová odpoveď má slúžiť k riešeniu situácie mobilizovaním všetkých síl organizmu.

Slovo stres pozná v dnešnej dobe väčšina ľudstva. Týmto slovíčkom sme si nahradili iné slová ako: strach, napätie či úzkosť. Tieto javy zažívame každodenne buď vo väčšej alebo menšej miere. Sú úzko späté s našimi úspechmi či neúspechmi, radosťami či starosťami.

Dá sa povedať, že stresové napätie si často krát vytvárame vo vlastnej hlave.

Myslím si, že v dnešných časoch má na tom veľký vplyv vonkajší sled udalostí. Sú to predsa rôzne druhy médií ako napríklad: noviny, rádia, televízie. Tieto média nás informujú deň čo deň o rôznych negatívnych veciach ako je: svetová kríza, pád eura, nepokoje v krajinách alebo zdražovanie potrebných surovín pre naše žitie.

Zlým poznatkom je, že toto nervové vypätie zasahuje aj našich maličkých. Hoci sa nestretávajú so stresom cez médiá, ale v škole. Tento každodenný nepriateľ spôsobuje rôzne zdravotné ťažkosti, ktoré sa prejavujú v zlej životospráve alebo psychike človeka.

Aj keď nechceme byť pod napätím, nevedomky nás to všetko zasahuje. Preto skúsme myslieť vo väčšej miere pozitívne a žiť s vnútorným kľudom. Predsa dobrá nálada a zdravie je oveľa viac cennejšie než nervozita a zdravotné ťažkosti.

Mária Urbanová

Hostiteľ celebrity talk show a výherca ceny Emmy Montel Williams sa teší, že jeho surová strava – diéta na úplne surovej strave je kľúčovým faktorom v jeho emocionálnej, mentálnej a fyzickej premene.

„Je úžasné ako dobre sa cítim.“

Montel tiež komentoval, že jeho nedávne diétne presunutie významne preliečilo jeho SM. „ Bol som schopný zmierniť niekoľko symptómov SM, ktoré som mal alebo zmierniť ich vážnosť. Myslím si, že čím viac sa toho držím, tým sa cítim lepšie a lepšie.“

Montelovi diagnostifikovali SM v roku 1999 a odvtedy začala svoju činnosť Nadácia Montela Willamsa. Táto organizácia horlivo podporuje vedecké štúdie o skleróze multiplex.

Komentátor: Ako sa cítite počas týchto dní.

Montel Williams: Predpokladám, že väčšina Vašich čitateľov (robil s ním rozhovor novinár z významného amerického denníka) vie, samozrejme, že mám SM a že tým trpím asi 7 rokov. Je to každodenné zápasenie. Jedného všedného dňa som si uvedomil fakt, že „ja mám SM, ale SM nemá mňa.“ A nepokračuje to. Cvičím každý deň, zostávam na mojej diéte. Píšem novú knihu o strave. Vy skutočne ste to, čo jete. Teraz som bol na 6-mesačnom režime s dvoma rôznymi šéfkuchármi, boli to šéfkuchár všeobecný a šéfkuchár surovej stravy, ktorí pre mňa pripravovali stravu každý deň. Idem to robiť jednoduchšie, teda tak, aby ktokoľvek iný mohol robiť tie isté veci. Je prekvapujúce, ako dobre sa teraz cítim, som schopný zmierniť niekoľko symptómov, ktoré mám alebo zmierniť ich silu. Myslím si, že čím viac takto zotrvávam, tým lepšie sa mám.

Komentátor: Pamätáte sa na zmeny vo Vašim mentálnom stave odkedy jete týmto spôsobom?

Montel Williams: Bez pochybností! Mám dobrú, precíznu pamäť. Môžem sedieť a koncentrovať sa na niečo a memorovať to.

Komentátor: A čo Váš emocionálny stav?

Montel Williams: Emocionálne, pomohlo to mojím depresiám, nepochybne.

 

zdroj: www.welikeitraw.com

preložila a spracovala:

Ing. Pauliková Oľga

Tisícka vedcov dennodenne pátra po pôvodcoch rôznych chorôb a zároveň hľadá aj účinné lieky na ich likvidáciu. Je to večný boj. Len čo sa niečo podarí vyriešiť už sa objaví nový nepriateľ a tak to ide dookola. Určite sa každému z vás dostal do uší výraz CHLAMÝDIE. Každému z nás sa tieto potvorky spájajú so sexom a ochorením pohlavných orgánov. Tých aktívnejších možno aj trošku zamrazilo. Niektorí si povedali, že nás sa to už netýka, veď už pomaly nevieme ako sa to robí. Mám pre vás priatelia ale zlú správu, týka sa to nás všetkých, tých či oných. Prenášajú sa žiaľ aj vzduchom a tým sa vynára priam hrôzostrašná situácia.

Ako píše MUDr. Monika Sičová, v našom tele môže existovať skrytá chronická infekcia, ktorá veľmi silne narušuje naše zdravie. Chlamýdie produkujú endotoxíny a tie útočia na nervové zakončenia a spôsobujú dlhodobé kruté bolesti, poruchy zdravia, únavu. Nebezpečné je to, že často prechádzajú priamo do chronického devastačného štádia. Charakteristické príznaky: náhle nádchy, tvorba hlienov v dýchacích cestách, afty, alergie, postupne sa objavujúce kožné choroby, vypadávanie vlasov a ochlpenia, bolesť zubov, bolesť, stuhnutosť a opuchy kĺbov i svalov, mravčenie v prstoch, tras rúk i hlavy, únava, ospalosť, malátnosť, nechuť k životu. Ďalej rizikové tehotenstvo, neplodnosť alebo u mužov zápal prostaty.

Pocity bolesti v rôznych častiach tela spôsobené napadnutím nervových zakončení, napadnutím cievneho systému. Diagnózu nie je možné stanoviť presne, pretože nemoc má tisíc tvárí. A takto sa postupne devastuje celý imunitný systém človeka.

Často krát si človek nesie infekciu už od ranného detstva alebo ju dokonca získa pri narodení od matky. Zdravý človek si ani možno neuvedomí, koľko utrpenia musí chorý pretrpieť, bez stanovenia presnej diagnózy a liečby.

MUDr. M. Sičová upozorňuje, že problémy nie sú vyvolané psychickým stavom. Pretože často krát počujeme tvrdenie „ za tvoje potiaže môže tvoja psychika, si hypochonder!“

Chlamydia sa v tele usadí a žije ako vnútrobunkový parazit, to znamená, že sa pred imunitným systémom skryje do vnútra bunky. Tam sa ďalej výrazne nerozmnožuje, teda nevyvoláva akútne ochorenie ani žiadne výrazné príznaky. Organizmu však veľmi zákerne škodí tým, že produkuje škodlivé toxíny, ktoré sa vyplavujú do tela. Tým, že sa vyplavujú do tela spôsobujú človeku veľmi veľa bolestivých stavov. Veľkou neznámou je práve chronická spiaca infekcia, ktorá škodí svojimi toxínami. Veľmi ťažké je ju preukázať, pretože protilátky v krvi sú nízke. Je zaujímavé, že ochorenie nie je výsledok zlej alebo nezdravej životosprávy, tá na onemocnenie nemá významný vplyv. Chorí ľudia častokrát pochádzajú z dobre situovaných rodín alebo z rodín uplatňujúcich zdravý životný štýl. U týchto napadnutých ľudí dochádza v dôsledku pôsobenia chlamýdií k úmrtiu na rakovinu, cievne choroby a neurologické ochorenia dokonca častejšie ako u bežnej populácie.

Kvôli dlhodobému dráždeniu organizmu, nervov, ciev je chronická infekcia jednou z hlavných príčin závažných ochorení ako je rakovina, SKLERÓZA MULTIPLEX, mozgová mŕtvica, angína pectoris, bolesť srdca, poruchy krvného tlaku, cukrovka, lupienka, bolesti kostí a okostnice, zápaly kĺbov, dna, poruchy štítnej žľazy.

Chlamýdiami sa zaoberá aj MUDr. Vladimíra Strnadelová. Odolnosť voči vírusom a baktériám si samy ničíme stále účinnejšími antibiotikami a ich vzrastajúcou spotrebou. Používaním dezinfekcie takmer na všetko, čo znamená, že prežijú len tie najodolnejšie vírusy a baktérie. Na opačnej strane stojí človek. Pre boj s mikroorganizmami je dobre vybavený, má imunitný systém, ktorý ho chráni pred vonkajším vniknutím, a tiež má niekoľko stupňov vnútornej ochrany. Bohužiaľ tento imunitný systém je oslabený moderným spôsobom života. Pľúcny ochranný systém je poškodený toxínmi zo vzduchu.

Najdôležitejší imunitný orgán, tenké črevo, je poškodené zlým zložením stravy, antibiotikami, premnoženými plesňami. Oslabené sú obličky. Ako obranná reakcia organizmu nastúpi horúčka a celková reakcia v organizme, čo je prejavom schopnosti organizmu brániť sa.

Čo ale urobíme? Nasadíme antibiotiká, ktoré momentálne skóre zlepšia v prospech človeka, ale zhoršia jeho črevnú imunitu. Slabý imunitný systém už nie je schopný sa dostatočne brániť a tak mikroorganizmy nepozorovane vniknú do tela. Postupne sa v ňom udomácňujú a prirodzene produkujú odpadové látky.

Okienko zdravia

Na záver nič veselé, čo teda robiť? Baktérie samy o sebe chorobu nevyvolajú, musí dôjsť aj k oslabeniu imunitného systému. Obidve lekárky priznávajú, že nemajú kúzelný prútik ani zázračný liek. Liečba je dlhodobá a náročná antibiotikami pod odborným vedením lekára a za pomoci účinnej detoxikácie zameranej na chlamýdie a infekčné ložiská. Liečba je vždy ako na „hojdačke“. Chvíľku lepšie, chvíľku sa nemoc vracia, ale doba kedy je lepšie sa predlžuje a ataky sú kratšie a miernejšie a postupne vymiznú. V prvom rade treba pracovať na imunite. Treba regenerovať črevo a črevnú imunitu. Tým sa vytvorí dôležitá bariéra medzi črevom a krvou. Správne volená strava pomôže pečeni a obličkám a tým sa zlepší detoxikácia organizmu. Strava zlepší trávenie a činnosť pankreasu. Je logické, že najskôr musíme posilniť imunitu a až potom začať čistiť oslabené telo, aby sa vedelo brániť samo.

Nie je to najpríjemnejšie čítanie a teraz väčšina z vás už hodnotí svoj zdravotný stav a preberá svoje príznaky. Sme tu ale nato, aby sme sa nepoddali a pustili sa do boja aj s prípadnými chlamýdiami. Keď zvládame náš boj s SM - kou, to by bolo, aby sme nezvládli aj boj s týmito potvorkami. Ako podporná liečba sa odporúčajú drevokazné huby – polyporus a poria, prostriedky čínskej medicíny. To je ale už na zváženie každého individuálne.

Dúfam priatelia, že vás tento článok veľmi nevyviedol z miery, ale je dobre vedieť čo sa deje okolo nás. Želám Vám radostný a zdravý život bez týchto potvoriek.

Vojto z Revúcej.

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.