...nad tým, ako väčšina z nás očakáva príchod jari. Pekne dni už pomaly prichádzajú, ale ešte stále sú dosť studené a počasie sa mení ako na bežiacom páse a my sa zobúdzame ako pretackaní. Stávame však s presvedčením, že strávime pekný deň. Naše presvedčenie končí zapnutím rádia alebo televízie, nedajboh kúpením tlače. Zo všetkých strán sa na nás začnú sypať samé negatívne správy, samé vraždy, krádeže, lumpáctva a nekonečná zločinnosť. Novinárov tieto správy priťahujú a myslia si, že všetci ľudia po nich bažia. Opak je pravdou, lebo väčšina z nás chce počuť niečo pekné a milé, keď už sa nám nepodarilo ovplyvniť počasie, tak chceme mať vo svojom okolí aspoň kútik dobra. Musím priznať, že „mailová“ služba v sebe ukrýva možnosti, ako potešiť druhú stranu, teda prijímateľa. Existuje veľké množstvo mailov, ktoré ozaj potešia nie len oko, ale pohladia aj dušu, niektoré donútia človeka zamyslieť sa, iné zase rozosmejú.

V tie chvíle tak trochu zabúdame na starosti a trampoty, ktoré nám ochorenie prináša a vďačíme svetu, že máme dobrých priateľov. Určite si málokto z nás ponechá takéto maily iba pre seba, ale prepošle ich svojim priateľom, aby aj oni zažili pekne chvíle s internetom. Je pravdou, že je to komunikácia trochu neosobná, ale myslím si, že každého poteší dobrá správa a aj keď nemáme dobrú náladu, je väčšia šanca, že si ju napravíme a hneď pre nás bude ten deň krajší.

Novšie metódy komunikácie na internete sú cesty sociálnych sietí, napríklad Facebook, ktorý ja osobne nemám veľmi rad, lebo sa v ňom človek dosť otvára verejnosti a to mi na tom najviac prekáža. Predsa len to svoje súkromie by si mal každý chrániť, lebo je to jeho osobná vec, o ktorej sa zdôverujem iba najbližším osobám.

Pači sa mi Skype a osobne ho využívam na kontakt s deťmi, ktoré sú mimo našej republiky, dokonca dcéra je až za „mlákou“. Jednak sa dá priamo chatovať, čo znamená v našom slovníku písať si navzájom a hneď sa dá odpovedať, alebo ak majú obe strany „webové kamerky“, tak môžu realizovať tzv. videotelefónny rozhovor, teda niečo také, čo sme pred nedávnom videli vo vedecko - fantastických filmoch. Aj sa vidíte a aj spolu komunikujete, samozrejme, že kvalita nemusí byť vždy ideálna, ale máte živý kontakt so svojimi obľúbenými osobami. Je to veľká vymoženosť najmä pre ľudí, ktorí sú už pripútaní na lôžko a aspoň takouto formou sú v kontakte so svetom. Hlavné na tom je to, že cez tieto spojenia môžete prijímať pozitívne správy, čo vám pomôže upraviť stav jednak na duši, ale tým aj na vašej fyzickej kondícii, lebo pozitívna správa vás vzpruží a dodá vašej mysli živnú pôdu, aby reagovalo telo v pozitívnej rovine. To sa o našich masovokomunikačných prostriedkoch povedať nedá a pritom rady do života, či sú od terapeutov, starých liečiteľov alebo lekárov, vám odporúčajú sa vyhýbať stresu. Veď len „galimatiáš“ ohľadne liekovej politiky vás tak vytočí, že väčšinou musíte siahnuť po ďalšom lieku, aby ste sa upokojili.

Nechcem prilievať olej do ohňa, ale aj dianie v našom zväze je dosť hektické a stále je tam cítiť nevraživosť nedobré súťaženie a radosť z toho, keď sa niečo nepodarí. Ja osobne neverím, že funkcia predsedu zväzu, či po novom prezidenta zväzu je až taká lukratívna, veď okrem zodpovednosti more mravenčej práci, prináša iba vlastné uspokojenie a únavu. Tej by sme sa však mali tiež vyhýbať, resp. pracovať iba po mieru únavy a nepresiľovať svoje schopnosti, ktoré sú limitované dôsledkami ochorenia. Stretnutie, ktoré sa vo zväze chystá v túto jar, prinesie veľa radosti, lebo sa stretnú ľudia, ktorí sa už dlhší čas nevideli a určite si budú mať čo povedať. Ale i samotné rokovanie by sa malo niesť v pozitívnom duchu, lebo sa za uplynulé obdobie urobil kus práce a to si treba ceniť a patrične ohodnotiť. Takže prajme si navzájom len to pekné, čo nám život môže priniesť a ak sa nám dostane pod ruku pekný e-mail, neváhajte a predošlite ho svojim priateľom, vyvarujme sa však všakovakých spamov, poplašných správ a negatívnych informácií.

Prídu určíte aj pekné dni a ja vám ich prajem plným priehrštím.

Váš Tony

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.