Vytlačiť
Návštevy: 1268

24. jún 2011. Bol to deň, na ktorý sme sa všetci esemkári veľmi tešili a netrpezlivo naň čakali. Od 6. ročníka to ubehlo neuveriteľne rýchlo, a čím viac sa blížil tento náš veľký deň stretnutia, všetci sme určite v duchu rozmýšľali o tom, čo všetko nás čaká, a ako to bude na 7. ročníku Abilympiády SZSM. Rozmýšľali sme, kto všetko príde, s kým sa stretneme, a akých nových priateľov si nájdeme. Keď konečne prišiel ten deň, začali sme sa pomaly schádzať na Zemplínskej Šírave v hoteli Chemes, tak ako minulý rok. Dúfam, že sa na mňa nikto nebude hnevať, ak tieto riadky budem písať tak, ako som tie krásne dni vnímala a prežívala ja osobne. Keď som prišla do hotela Chemes, za uvítacím stolom nás spolu s mojou dcérou privítali usmiate žienky. Odovzdali nám prvý darček, v ktorom opäť nechýbala pekná šálka s naším logom a tiež tričko.

Veľmi som sa potešila, lebo tá šálka je pre mňa už ako symbol našej Abilympiády. Tie šálky mi navždy ostanú na pamiatku a vždy mi budú pripomínať Abilympiádu a krásne chvíle, ktoré som tu prežila. No keď sme všetko absolvovali čo patrí k úvodu Abilympiády, tak sme išli na svoju izbu, aby sme sa v pokoji vybalili a zabývali. Po večeri sme sa všetci stretli v kongresovej hale, kde nás všetkých, no hlavne priateľov z Čiech, Poľska, Maďarska a po prvýkrát aj priateľov zo Srbska privítala naša milá prezidentka Jarka Fajnorová. V krátkosti nás oboznámila s programom 7. ročníka Abilympiády a povedala čo všetko na nás čaká.

Po raňajkách sme sa znova všetci stretli v kongresovej hale na slávnostnom zahájení 7. ročníka Abilympiády SZSM, spojený s kultúrnou vložkou, v ktorej sme si vypočuli pekné piesne. Potom nám už Jarka popriala veľa úspechov v súťažných disciplínach. Nakoniec samozrejme nesmela chýbať Abilympijská prísaha.

Súťažilo sa ako vždy do obeda aj po obede, ako v sobotu tak aj v nedeľu. Keď sme práve nesúťažili, mali sme k dispozícii okrem iného aj bazén. Čo sa týka voľného času, musím opäť povedať, že to bolo všetko zorganizované na výbornú a do detailov. Možno sa budem opakovať, ale Jarka ako vždy nesklamala a snažila sa o to, aby sme nemali čas nudiť sa. Znova sme sa mohli zúčastniť zaujímavých prednášok. Mohli sme sa dať opäť skrášliť odborníčkou na vizáž, alebo si dať ošetriť a upraviť nechty. Aj tento rok sme mali možnosť na výbornú masáž od mladých študentiek zo Zdravotnej strednej školy v Michalovciach. Nechýbala ani prednáška a ochutnávka kávy a čaju, ktoré obsahujú hubu Reishi, a má aj liečivé účinky. Naozaj toho bolo veľa, každý si určite prišiel na svoje. Ešte som zabudla na prednášky a prezentácie firiem, ktoré nám predstavili aj svoje najlepšie pomôcky pre zdravotne postihnutých ľudí.

V sobotu po večeri sa losovala tombola, ktorá aj tento rok bola pre náš klub SM Trebišov úspešná, totiž 1. cenu získala naša mladá členka Saška. Po tombole vystúpil so svojím programom ženský spevácky súbor Čeľovčanka z Čeľoviec. Zaspievali nám pekné ľudové pesničky, dúfam že sa ich vystúpenie páčilo všetkým. No a potom už nasledovalo to, na čo som sa ja osobne tešila najviac. Je to dobrá hudba a tanec. To nám vlastne doporučujú aj lekári, najmä čo sa týka rehabilitácie, tak prečo si zo srdca a s radosťou nezatancovať. Počas prestávok sme sa navzájom porozprávali, lebo bolo zase veľa nových a hlavne mladých esemkárov. Nadviazali sme aj nové priateľstvá. Debaty bolo strašne veľa. Po druhom súťažnom dni sme sa po večeri všetci opäť zišli v kongresovej hale na slávnostné vyhodnotenie víťazov v súťažných disciplínach. Najprv nám však zaspievala pre mňa veľká osobnosť. Je to speváčka veľkého srdca, ktorá nám prehovorila aj do našich duší. Slová, ktorými nás oslovila, určite museli osloviť aj toho najtvrdšieho človeka, nechýbali ani slzy. Hovorím o Hanke Servickej, ktorú sprevádzal harmonikár. Možno jej každý nerozumel, pretože ona spieva najmä rusinkským jazykom, ale v jej prípade stačí niekedy počúvať iba jej nádherný hlas. Zaspievali aj Mrchane, ale ako minulý rok tak aj teraz sa s nami po vystúpení rozlúčili, lebo museli hneď odcestovať. Potom sa už slova ujala Jarka a začala vyhlasovanie víťazov. Po skončení udeľovania cien a diplomov všetkým pogratulovala a poďakovala za účasť v súťažení. Nemôžem si pomôcť, ale čo sa týka nášho Klubu SM v Trebišove, môžem smelo skonštatovať že sme boli úspešní. Boli sme šiesti a získali sme spolu 7 cien. Ako na ostatných ročníkoch Abilympiády, na ktorých som sa doteraz zúčastnila, tak aj na tomto 7.ročníku bolo ako vždy všetko výborné, či išlo o ubytovanie, stravu, program, ale aj starostlivosť dobrovoľníčok, ktorým patrí veľká vďaka.

Všetko bolo jednoducho perfektné a do detailov premyslené, preto ešte raz veľká vďaka patrí všetkým, ktorí to pre nás pripravujú samozrejme pod vedením hlavnej koordinátorky Jarky.

Čo dodať na záver? Ďakujeme Ti Jarka a všetkým okolo Teba. Do ďalšej Tvojej práce Ti prajem veľa zdravia, šťastia, veľa dobrých a ochotných ľudí, ktorí Ti pomáhajú a chcú pomáhať, veľa skvelých myšlienok, ale hlavne Ti prajem, aby sa Ti splnil ten veľký sen, o ktorom už dlhšiu dobu snívaš. Tak dovidenia o rok na Zemplínskej Šírave, kedy to už bude 8.ročník Abilympiády SZSM.

Monika Golianová,

Klub SM Trebišov pri SZSM