Tisícka vedcov dennodenne pátra po pôvodcoch rôznych chorôb a zároveň hľadá aj účinné lieky na ich likvidáciu. Je to večný boj. Len čo sa niečo podarí vyriešiť už sa objaví nový nepriateľ a tak to ide dookola. Určite sa každému z vás dostal do uší výraz CHLAMÝDIE. Každému z nás sa tieto potvorky spájajú so sexom a ochorením pohlavných orgánov. Tých aktívnejších možno aj trošku zamrazilo. Niektorí si povedali, že nás sa to už netýka, veď už pomaly nevieme ako sa to robí. Mám pre vás priatelia ale zlú správu, týka sa to nás všetkých, tých či oných. Prenášajú sa žiaľ aj vzduchom a tým sa vynára priam hrôzostrašná situácia.

Ako píše MUDr. Monika Sičová, v našom tele môže existovať skrytá chronická infekcia, ktorá veľmi silne narušuje naše zdravie. Chlamýdie produkujú endotoxíny a tie útočia na nervové zakončenia a spôsobujú dlhodobé kruté bolesti, poruchy zdravia, únavu. Nebezpečné je to, že často prechádzajú priamo do chronického devastačného štádia. Charakteristické príznaky: náhle nádchy, tvorba hlienov v dýchacích cestách, afty, alergie, postupne sa objavujúce kožné choroby, vypadávanie vlasov a ochlpenia, bolesť zubov, bolesť, stuhnutosť a opuchy kĺbov i svalov, mravčenie v prstoch, tras rúk i hlavy, únava, ospalosť, malátnosť, nechuť k životu. Ďalej rizikové tehotenstvo, neplodnosť alebo u mužov zápal prostaty.

Pocity bolesti v rôznych častiach tela spôsobené napadnutím nervových zakončení, napadnutím cievneho systému. Diagnózu nie je možné stanoviť presne, pretože nemoc má tisíc tvárí. A takto sa postupne devastuje celý imunitný systém človeka.

Často krát si človek nesie infekciu už od ranného detstva alebo ju dokonca získa pri narodení od matky. Zdravý človek si ani možno neuvedomí, koľko utrpenia musí chorý pretrpieť, bez stanovenia presnej diagnózy a liečby.

MUDr. M. Sičová upozorňuje, že problémy nie sú vyvolané psychickým stavom. Pretože často krát počujeme tvrdenie „ za tvoje potiaže môže tvoja psychika, si hypochonder!“

Chlamydia sa v tele usadí a žije ako vnútrobunkový parazit, to znamená, že sa pred imunitným systémom skryje do vnútra bunky. Tam sa ďalej výrazne nerozmnožuje, teda nevyvoláva akútne ochorenie ani žiadne výrazné príznaky. Organizmu však veľmi zákerne škodí tým, že produkuje škodlivé toxíny, ktoré sa vyplavujú do tela. Tým, že sa vyplavujú do tela spôsobujú človeku veľmi veľa bolestivých stavov. Veľkou neznámou je práve chronická spiaca infekcia, ktorá škodí svojimi toxínami. Veľmi ťažké je ju preukázať, pretože protilátky v krvi sú nízke. Je zaujímavé, že ochorenie nie je výsledok zlej alebo nezdravej životosprávy, tá na onemocnenie nemá významný vplyv. Chorí ľudia častokrát pochádzajú z dobre situovaných rodín alebo z rodín uplatňujúcich zdravý životný štýl. U týchto napadnutých ľudí dochádza v dôsledku pôsobenia chlamýdií k úmrtiu na rakovinu, cievne choroby a neurologické ochorenia dokonca častejšie ako u bežnej populácie.

Kvôli dlhodobému dráždeniu organizmu, nervov, ciev je chronická infekcia jednou z hlavných príčin závažných ochorení ako je rakovina, SKLERÓZA MULTIPLEX, mozgová mŕtvica, angína pectoris, bolesť srdca, poruchy krvného tlaku, cukrovka, lupienka, bolesti kostí a okostnice, zápaly kĺbov, dna, poruchy štítnej žľazy.

Chlamýdiami sa zaoberá aj MUDr. Vladimíra Strnadelová. Odolnosť voči vírusom a baktériám si samy ničíme stále účinnejšími antibiotikami a ich vzrastajúcou spotrebou. Používaním dezinfekcie takmer na všetko, čo znamená, že prežijú len tie najodolnejšie vírusy a baktérie. Na opačnej strane stojí človek. Pre boj s mikroorganizmami je dobre vybavený, má imunitný systém, ktorý ho chráni pred vonkajším vniknutím, a tiež má niekoľko stupňov vnútornej ochrany. Bohužiaľ tento imunitný systém je oslabený moderným spôsobom života. Pľúcny ochranný systém je poškodený toxínmi zo vzduchu.

Najdôležitejší imunitný orgán, tenké črevo, je poškodené zlým zložením stravy, antibiotikami, premnoženými plesňami. Oslabené sú obličky. Ako obranná reakcia organizmu nastúpi horúčka a celková reakcia v organizme, čo je prejavom schopnosti organizmu brániť sa.

Čo ale urobíme? Nasadíme antibiotiká, ktoré momentálne skóre zlepšia v prospech človeka, ale zhoršia jeho črevnú imunitu. Slabý imunitný systém už nie je schopný sa dostatočne brániť a tak mikroorganizmy nepozorovane vniknú do tela. Postupne sa v ňom udomácňujú a prirodzene produkujú odpadové látky.

Okienko zdravia

Na záver nič veselé, čo teda robiť? Baktérie samy o sebe chorobu nevyvolajú, musí dôjsť aj k oslabeniu imunitného systému. Obidve lekárky priznávajú, že nemajú kúzelný prútik ani zázračný liek. Liečba je dlhodobá a náročná antibiotikami pod odborným vedením lekára a za pomoci účinnej detoxikácie zameranej na chlamýdie a infekčné ložiská. Liečba je vždy ako na „hojdačke“. Chvíľku lepšie, chvíľku sa nemoc vracia, ale doba kedy je lepšie sa predlžuje a ataky sú kratšie a miernejšie a postupne vymiznú. V prvom rade treba pracovať na imunite. Treba regenerovať črevo a črevnú imunitu. Tým sa vytvorí dôležitá bariéra medzi črevom a krvou. Správne volená strava pomôže pečeni a obličkám a tým sa zlepší detoxikácia organizmu. Strava zlepší trávenie a činnosť pankreasu. Je logické, že najskôr musíme posilniť imunitu a až potom začať čistiť oslabené telo, aby sa vedelo brániť samo.

Nie je to najpríjemnejšie čítanie a teraz väčšina z vás už hodnotí svoj zdravotný stav a preberá svoje príznaky. Sme tu ale nato, aby sme sa nepoddali a pustili sa do boja aj s prípadnými chlamýdiami. Keď zvládame náš boj s SM - kou, to by bolo, aby sme nezvládli aj boj s týmito potvorkami. Ako podporná liečba sa odporúčajú drevokazné huby – polyporus a poria, prostriedky čínskej medicíny. To je ale už na zváženie každého individuálne.

Dúfam priatelia, že vás tento článok veľmi nevyviedol z miery, ale je dobre vedieť čo sa deje okolo nás. Želám Vám radostný a zdravý život bez týchto potvoriek.

Vojto z Revúcej.

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.