Hostiteľ celebrity talk show a výherca ceny Emmy Montel Williams sa teší, že jeho surová strava – diéta na úplne surovej strave je kľúčovým faktorom v jeho emocionálnej, mentálnej a fyzickej premene.

„Je úžasné ako dobre sa cítim.“

Montel tiež komentoval, že jeho nedávne diétne presunutie významne preliečilo jeho SM. „ Bol som schopný zmierniť niekoľko symptómov SM, ktoré som mal alebo zmierniť ich vážnosť. Myslím si, že čím viac sa toho držím, tým sa cítim lepšie a lepšie.“

Montelovi diagnostifikovali SM v roku 1999 a odvtedy začala svoju činnosť Nadácia Montela Willamsa. Táto organizácia horlivo podporuje vedecké štúdie o skleróze multiplex.

Komentátor: Ako sa cítite počas týchto dní.

Montel Williams: Predpokladám, že väčšina Vašich čitateľov (robil s ním rozhovor novinár z významného amerického denníka) vie, samozrejme, že mám SM a že tým trpím asi 7 rokov. Je to každodenné zápasenie. Jedného všedného dňa som si uvedomil fakt, že „ja mám SM, ale SM nemá mňa.“ A nepokračuje to. Cvičím každý deň, zostávam na mojej diéte. Píšem novú knihu o strave. Vy skutočne ste to, čo jete. Teraz som bol na 6-mesačnom režime s dvoma rôznymi šéfkuchármi, boli to šéfkuchár všeobecný a šéfkuchár surovej stravy, ktorí pre mňa pripravovali stravu každý deň. Idem to robiť jednoduchšie, teda tak, aby ktokoľvek iný mohol robiť tie isté veci. Je prekvapujúce, ako dobre sa teraz cítim, som schopný zmierniť niekoľko symptómov, ktoré mám alebo zmierniť ich silu. Myslím si, že čím viac takto zotrvávam, tým lepšie sa mám.

Komentátor: Pamätáte sa na zmeny vo Vašim mentálnom stave odkedy jete týmto spôsobom?

Montel Williams: Bez pochybností! Mám dobrú, precíznu pamäť. Môžem sedieť a koncentrovať sa na niečo a memorovať to.

Komentátor: A čo Váš emocionálny stav?

Montel Williams: Emocionálne, pomohlo to mojím depresiám, nepochybne.

 

zdroj: www.welikeitraw.com

preložila a spracovala:

Ing. Pauliková Oľga

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.