... hurá už sme „dospelí“... teda, aby ste tomu správne rozumeli, to náš Klub Sclerosis Multiplex v Trnave v januári 2011 dovŕšil vek dospeláka – 18 rokov od svojho založenia.

Ako pekne rok 2011 začal, tak úspešne a plodne plynul čas - dni, týždne, mesiace... a už sa pomaly blíži jeho koniec. Tak nám – trnavským esemkárom – dovoľte, aby sme sa trošku poobhliadli za životom nášho klubu v končiacom sa roku. Asi začneme „prácou“ a potom príde na rad aj zábava ;o)

Prerobili sme a na Ministerstvo vnútra dali schváliť nové stanovy. 1. marca sme mali historicky prvé naozaj demokratické tajné voľby vedenia klubu a členov výkonného výboru a revíznej komisie, ktorých sme si podľa nových stanov volili na obdobie 4 rokov. Tiež sa nám úspešne podarilo vypracovať a členskou základňou bez pripomienok schváliť vnútornú smernicu o organizovaní rekondičných pobytov, ktorá by mala zabezpečiť pri príprave rekondícií „rovnaké pravidlá“ pre všetkých.

25. mája sme v Trnave prežili nádherný slnkom zaliaty „Deň slnečníc – Krok s SM“. Skvelé počasie, skvelý program, skvelí účinkujúci i hostia... a to všetko „odmenené“ dobrým pocitom z prežitého dňa.

Koncom mája sa 25 členov klubu odišlo zrelaxovať na 10-dňový rekondičný pobyt do Liptovského Jána. Na facebooku sme mohli „sledovať“ ako sa majú super, ako sa zabávajú, oddychujú, hrajú...

21. júna nás Boženka Barabášová pozvala k nim na chalupu do Bučán na boršč. Niektorí – netušiac, čo od toho názvu čakať – sme boli príjemne prekvapený, ako fantasticky taký boršč chutí... a ešte k tomu, ak je varený s láskou, naozaj nemá chybu... potom nasledovali s láskou ulovené, pripravené a upečené rybky od Ferka Kráľoviča, no komu je lepšie, ako nám...prežili sme krásne popoludnie, hoci počasie dodržalo „tradíciu“ a dážď nás, ako zvyčajne u Boženky na chalupe, na hodinku vyplašil a „zahnal“ pod strechu, ale naša radosť bola odolnejšia a keď znovu vyšlo slniečko, aj úplná...

Pohostinnosť Boženky a jej rodiny sme v to leto okúsili ešte raz, v tretí augustový utorok sme u nich grilovali všetko možné od klobás cez špekáčiky až po slaninu... nálada bola zase vynikajúca a v družnej debate sme pod bielym altánkom zase prežívali skvelý pocit spolupatričnosti!

Od 1. septembra začal 10-dňový rekondičný pobyt v kúpeľoch Číž. Ďalšia 22 členná skupina esemkárov z nášho klubu. Keď sa povie Číž, už to hovorí samo za seba a netreba veľa slov o tom, ako nádherne sme sa tam mali, ako veľa radosti, zábavy a relaxácie sme spolu prežili.

Tohtoročná krásna slnečná jeseň priam lákala zorganizovať nejaký spoločný výlet. Konečne sme sa odhodlali pripraviť Kozmovcami roky avizovanú akciu na Baťov kanál.

Organizačne sa na to podujala Editka a v poslednú septembrovú nedeľu sa to udialo... 33 sa nás stretlo na benzínovej pumpe pred Skalicou, videli sme Baťov kanál, odviezli sme sa na loďke, ochutnali trdelníky, víno, ryby... ale hlavne, znovu sme spolu prežili nezabudnuteľný deň a tešili sme sa z vzájomnej prítomnosti...

Okrem spomenutých akcií sme každý tretí utorok v mesiaci (okrem leta) poctivo tvorili na „tvorivých kluboch“ – veľkonočné dekorácie, venčeky na dvere, naši muži plietli korbáče, servítková technika, venčeky na cintorín, ikebany, obrázky...

No a aký by to bol záver roka bez „mikulášskeho posedenia“, čaká nás balíček so sladkosťami, občerstvenie, hudobný hosť, už tradične študentky zo zdravotnej školy so svojim programom... ale predovšetkým je to stretnutie s kamarátmi a priateľmi členmi klubu, vlastne posledné v roku 2011.

A tak nám neostáva iné, len veľkou vďačnosťou odprevadiť rok odchádzajúci a s vierou a nádejou privítať rok nový...

... ešte treba dodať, že za úspechmi nášho klubu v roku 2011, je veľa veľa práce, nápadov, nadšenia, tvorivosti, ale predovšetkým zodpovednosti a snahy prevažnej väčšiny členov klubu... skvelý pocit ;o)

pre Vás „zhrnula“ Beáta Kuracinová

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.