Konečne sa to stalo !!! Už čím ďalej, tým viac bolo hádok a nedorozumení v klube. Až nakoniec dlhoročná šéfka klubu Anna Raniaková odstúpila, bola odvolaná a aj vylúčená z členstva v našom klube aj s dvoma ďalšími členmi. Našim novým predsedom je Juraj Hanák. „Ďurko vítaj, sme radi a ďakujeme“. Teraz na októbrové stretnutie som sa naozaj tešil, lebo som neočakával hádky. A to sa aj potvrdilo – bol kľud a pohoda, dobrá nálada s úsmevom.  A už neraz v debate konštruktívnej kritiky odznelo: „Anka, robila si, organizovala si, fajn, ale nerobila si to čisto“ – až to dozrelo. „Jablko už prezreté padlo zo stromu“. Už funguje nový „richtár“ klubu, výbor, revízna komisia. Ale bolo to dosť divoké. Koncom septembra sa robila revízia účtovníctva ohľadne klubu aj SZSM. V súvislosti s našim klubom, za účasti prezidentky SZSM Jarky Fajnorovej a ďalších kompetentných zo zväzu aj klubu vysvitlo, čo všetko sa nerobilo tak, ako malo – „aby to bolo OK aj s kostolným poriadkom“. Boli z toho šoky. Ale divoké búrkové mraky už odvial vietor. Je konečne kľud. A ešte jedna myšlienka – Ty Aťa junior si spomenula čosi o autorite. Ale nezabudni, že prirodzená autorita je fajn a trvalá, nie vydupaná za každú cenu.

Ja si stále spomínam na prvé roky nášho klubu. V začiatku manželka aj pomohla, ale potom sa aj často pýtala, že čo z toho mám, že sa tomu okolo klubu toľko venujem?

Dosť ma to iritovalo – musel som stále vysvetľovať, že to nerobím preto, aby som z toho niečo mal, ale aby sme sa SM-kári a iní dobrí ľudkovia mohli a radi stretávali na našich klubových stretnutiach a iných aktivitách po Slovensku, či už aj po svete. A dosť to všetko súvisí aj s tým, s mojou psychikou. Vy, čo ma aj „čuť čuť“ poznáte, viete, že budem radšej hodinu čakať, ako minútu meškať.

A to isté platí aj o financiách. Len na ukážku, keď som bol jeden krát na Abilympiáde ešte vo Vranove n. T. Kamarát, ktorý mi vtedy asistoval, prišiel pre mňa z Košíc, potom smer Vranov, v pondelok po Abilympiáde zase smer Zvolen a on potom nakoniec do Košíc. Na PHM sme sa finančne s kamarátom dohodli – a od klubu som nič nechcel. Aj také je moje vysvetlenie mojich prístupu k veciam. Majte sa všetci výborne!

Laci a Klub SM Zvolen

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.