Tešili sme sa na rekondíciu a stretnutie s priateľmi z klubu ako malé deti. Do hotela Diamant v Dudinciach, kde sa stretávame už pár rokov, sme sa mali dopraviť sami. Našu radosť nám, ale pokazila neočakávaná situácia, pretože nám vypovedal vodič auta. Našťastie sa všetko vyriešilo a mohli sme odcestovať. 210 km dlhá cesta do Dudiniec, bola pre nás ako vždy veľkou záťažou, a to len s jednou „cik pauzou“ na pumpe. Avšak vidina stretnutia s priateľmi bola pre nás veľkou odmenou.

Keď sme dorazili na miesto, únava začala pomaly upadať, a to keď sme zbadali našich členov. Pomaly sme ich začali stretávať na chodbách. Niektorí už boli ubytovaní, iní čakali na lekárku a načasovanie procedúr. Nakoniec sme sa stretli všetci pri obede v počte 26. Tu nás privítal náš „Tonko“ aj s jeho Klárikou. Ani únava nás neodradila od každovečerného spoločného posedenia, ktoré nám každoročne umožní vedenie hotela vo veľkej zasadacej miestnosti. Tam každý prinesie z domu čo môže a pochutnávame si na domácich maškrtách a preberáme, čo za celý rok našich členov postretlo. Tonko hovorí, že pritom bzučíme ako včielky v úle.

Raňajky mávame v podobe švédskych stolov, čo podaktorým členom robí problémy, najmä ak majú postihnuté ruky. V tomto prípade nám pomáhajú veľmi ochotní zamestnanci, ale takisto aj naši členovia, ktorým netreba nič hovoriť a hneď pomáhajú pokrájať, naložiť na tanier, či odsunúť stoličku, podať barlu alebo vozíčkarov priviezť bližšie, aby si mohli sami vybrať. Sme veľmi dobrá partia, rozumieme si viacej ako vo vlastnej rodine.

Každú rekondíciu sa nám stávajú aj úsmevné zážitky, napríklad jedna členka nám pripomína bludičku „Júliu“, pretože večne blúdi, po už známom prostredí, takže najprv pripomína osobného asistenta, pretože sa drží priateľky na invalidnom vozíku, a tým pádom trafí tam, kam treba.

Na večerných posedeniach si precvičujeme aj mozoček rôznymi kvízmi, ktoré pravidelne pripravujú Soňka a Mojmír. Evka Tulinská vymýšľa rôzne súťaže. Tento raz to bolo moderovanie niečoho, čo si sami vytvoríme. Najviac nás pobavila Sonina reportáž o jej najnovšej procedúre - Reportáž z kúpeľov Dudince:

Hlásime sa vám z televízie Diamant JAJBOLI. Hotel Diamant v Dudinciach ponúka svojim hosťom rôzne procedúry, medzi ktorými sú aj masáže. Tohtoročnou „vychytávkou“ medzi masážami je klasická masáž od jednej zdatnej masérky, ktorú keď zbadáte a zacítite jej dotyky, zamrzne vám aj úsmev na tvári a vnukne vám myšlienku na okamžitý ústup. Naproti tomu sa môžete tešiť na kyslíkovú terapiu. Má veľmi omladzujúci účinok, nakoľko aj 75-ročná babička uteká po tejto terapii rýchlosťou známeho bežca Bolta. Nedobehla ju ani mladá pacientka - majsterka v rýchlostných pretekoch na invalidných vozíkoch. Babička úspešne dorazila ako prvá na sociálne zariadenie. Z Dudiniec Denisa Cibuľka, televízia Diamant JAJBOLI.

DUO z Malaciek

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.