V tomto roku liptovskomikulášsky klub SM usporiadal pre svojich členov týždenný liečebný pobyt v kúpeľoch Dudince. Organizačne to mala pod palcom Gita Kvočiková.

Liečebný dom DIAMANT ponúkol všetko, čo mohol. Bezbariérové ubytovanie, vstupnú lekársku prehliadku, vhodné liečebné procedúry aj celodenný vstup do bazénov a posilňovne. K tomu patrila strava podľa vlastného výberu. Veď to poznáte. Viaceré kluby ste práve v tomto zariadení už boli. 

Voľný čas sme trávili zväčša spolu, či už na prechádzkach, zmrzline, kávičke alebo pri hudbe. Klub patrí medzi netancujúce, ale my s Elenkou, mojou asistentkou sme si nedali ujsť príležitosť zatancovať si. Podporiť nás prišiel Laci zo zvolenského SM klubu. Neskromne si dovolím tvrdiť, že naše tanečné kreácie boli najlepšie. Elenkina mega energia bola neprehliadnuteľná a nemecké penzistky s úsmevom pokyvkávali šedivými hlávkami a tlieskali do rytmu. My sme robili Elenke dôstojné „křoví“. Kapela mala v repertoári aj ruské piesne, ktoré mám rada. Tak som si s nimi nôtila clivé Podmoskovské večery a tak.

Drg-drg. Drg-drg. Takto rozdrgano vyzerali prechádzky po Dudinciach. Rozbité chodníky vedeli skaziť náladu. Na vozíku to nie je žiadna slasť. Chcela som si pozrieť pôvodný vrt a prameň, ale vrátila som sa z polcesty, nechcela som riskovať defekt, či bolesti tela. Obzrela som si aspoň Hviezdu, kúpeľný dom, do ktorého som cca pred dvadsiatimi rokmi zamierila na svoju prvú celoslovenskú rekondíciu. Ani veriť sa mi nechce. Za tie roky sa mnoho zmenilo a nemuselo sa. A mnoho sa nezmenilo a mohlo sa. Pribudli závory, ploty, diery, ale aj nové neónové osvetlenia. Nechýbala novodobá architektúra – čosi začaté, nedokončené a už chátrajúce. Ale to je o inom.

V každom prípade som rada, že sa klubu akcia vydarila.

Mgr. Zuzana Jančušková

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.