Členovia trnavského klubu SM absolvovali rekondičný pobyt v Liptovskom Jáne v hoteli Avena už po siedmykrát. Termín odchodu 31. august 2012 sa blížil a my sme sa veľmi tešili, že 21 esemkárov strávi spolu 10 dní. Bol piatok, deň odchodu a 15 členov nášho klubu sa stretlo v Trnave pred Kauflandom o 10.00 hodine. Prvá cesta viedla na STARÉ HORY k našej patrónke Panne Márii - už ako každoročný rituál. Kto pozná STARÉ HORY vie, že cesta je síce bezbariérová, ale je dosť náročná, ale vďaka naším doprovodom sme to zvládli na výbornú. Pri soche Panny Márie sme položili spoločne venček za zdravie všetkých SM-károv a zapálili sviečky. Bolo neopakovateľné a veľmi dojímavé, keď naša členka Majka Šípková začala spievať krásne mariánske piesne, pridávali sa aj ostatní členovia a potom nasledovala spoločná modlitba. Načerpali sme pozitívnu energiu, silu bojovať s chorobou ďalej. Potom sme pokračovali ďalej do Liptovského Jána do hotela Avena, kde nás milo privítala naša vedúca RP Majka Kovačiková. Nasledovalo ubytovanie, časovanie procedúr, prvá spoločná večera. Tento rekondičný pobyt hodnotíme ako najlepší, pretože bolo v ňom všetko – spoločné výlety, športové hry, opekačky, návšteva jaskyne, ale hlavne milí ľudia.

Veď rekondičný pobyt je o tom, aby sme prežili pár dní spoločne, precvičili stuhnuté telo, vymieňali si skúsenosti, či otvorili srdcia a utužili priateľstvo. Počasie bolo prekrásne, slniečko hrialo, príroda nádherná, no najviac nás hrialo pri srdiečku, pretože všetko bolo super. Touto cestou sa chceme v mene všetkých esemkárov poďakovať personálu hotela Avena, zdravotníckemu personálu, a hlavne naším anjelom, ktorí darovali 2 % z daní. Taktiež ďakujeme Ing. Vladimírovi Butkovi, primátorovi mesta Trnava za peňažný dar od mesta Trnavy. Bez nich by si takúto rekondíciu mnohí z nás nemohli dovoliť. Ďakujeme, že nám umožnili byť spolu celých 10 dní s úžasnými ľuďmi v prekrásnej prírode.

Veľké „ďakujem“ patrí nášmu predsedovi, ďakujeme rodinke Krajčovičovej za skvelú opekačku, Alenke Gajarskej za skvelú zábavu. Na záver ďakujeme všetkým, ktorí sa tohto rekondičného pobytu zúčastnili. Veríme, že sa o rok znova stretneme.

Za zúčastnených esemkárov Mária Klukayová a Mária Ježeková

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.