Tak a je to tu. Po období sprevádzanom úmornými horúčavami nastal deň, keď sme si trochu oddýchli. Aby bolo jasné, o čom je reč, bol to deň grilovacej párty u nášho Ľuba. Náš Ľubo, toto oslovenie je preto, lebo je členom Klubu Sclerosis multiplex a ten je náš.

Zraz sme mali pred kinom v Partizánskom. Akcia sa konala u Ľuba na chate. No, kde sa to presne nachádza, vedel iba on. Ľubo čakal ako prvý. Postupne sme prichádzali v priebehu hodiny ( takže z pôvodne stanovenej desiatej hodiny sa stala jedenásta hodina).

Ešte som nespomenula, kto všetko sa zúčastnil. Takže menujem: Ľubo, Miloš, Peťo, Zuzka1, Zuzka2, Zuzka3, Zuzka4 s manželom Vilkom a dcérami Mirkou a Veronikou.

Nazbierali sme sa a nasadli do motorizovaných jednotiek. Vytvorila sa šnúra troch vozidiel s veľmi cteným nákladom, to myslím nami. Keďže jediný, kto vedel, kde sa má konať grilovačka, bol Ľubo, viedol kolónu. Autá sme odstavili v príjemnej tôni stromov. V ten deň sa ortuť teplomera vyšplhala na 32°C, takže akékoľvek ochladenie, aj keď len minimálne, bolo vítané. U Ľuba nás už čakali niektorí z jeho najbližších. Keďže sa blížil čas obeda, začali sme si chystať prinesenú poživeň. Veselo sa krájali špekáčiky, slaninka.

Vytiahlo sa marinované mäsko z nádob. Pripravovala sa zelenina a chlieb. Počas krájania nás svojimi výrokmi, ako zvyčajne, zabával Miloš. Vlastne rozprával stále, čo tiež prispelo k dobrej atmosfére. Keď už bolo všetko prichystané, začali sme grilovať a koštovať.

Ľubo má na chate aj bazén. No on bol jediný, ktorý sa odvážil vhupnúť do studenej, ba až ľadovej vody. Krátko po obede sme začali pomýšľať na odchod. To mi verte, boli by sme tam aj nocovali. No miesta málo, a ľudí ako hadov. Tak nás naše štvorkolesové tátoše poodvážali domov. Znovu do teplom nakumulovaných domácností. A tak sa skončila grilovačka nášho Klubu. No veď o rok si ju zopakujeme znova. Hlavy hore...

Zuzana Korenačková

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.