Detoxikácia pľúc

Zima to je obdobie, kedy častejšie trpíme nachladnutím dýchacích ciest.

Prastará čínska tradičná medicína priraďovala k jednotlivým orgánom jednotlivé základné emócie. S dýchacími cestami je spojená psychická sila človeka a vôľa, chuť do života, to znamená, že sa človeku chce niečo konkrétne urobiť a má na to dostatok energie. Negatívny stav vyvoláva lenivosť a nechuť čokoľvek robiť.

V praxi sa ukázalo, že stav a kvalita slizníc dýchacích ciest má zásadný vplyv na tieto emócie. Človek bol vyšetrený a podľa lekára má pľúca v poriadku. Vplyvom prostredia sú ale pľúca zanesené množstvom drobných a jemných častíc, ktoré imunitu sliznice poškodzujú a človek okamžite, aj pri menšom nachladnutí, dostane zápal horných dýchacích ciest.

Preto treba začať detoxikáciu – detoxikačné prostriedky vyvolajú samočistiaci proces. Pri fajčiaroch treba počítať samozrejme s dlhším samočistiacim procesom.

V odbornej literatúre sa uvádza, že drobné častice bez detoxikácie môžu zostávať v pľúcach aj 50 rokov. Pokiaľ teda trpíte vy, alebo vaše deti častými zápalmi horných dýchacích ciest mali by ste skúsiť ich detoxikáciu.

Posilnite si imunitu, ale hlavne sa vyhnete zbytočnému užívaniu antibiotík.

Zdroj: Ing. Vl. Jelínek – Joalis

Čokoláda chráni srdce a cievy

Na niekoľkých pracoviskách v Európe ako i v Amerike zistili, že čokoláda je zdraviu prospešná. Musí byť ale kvalitná, nie rôzne vianočné figúrky a podobné pochúťky čo sa tvária ako čokolády.

Flavonoidy, ktoré obsahujú kakaové bôby majú antihypertenzívny, protizápalový, antitrombonický a metabolický účinok. Preto lekári radia, že namiesto liekov na znižovanie cholesterolu dajte si alebo pite čokoládu. Ale pozor !!!

Nezabudnite na doporučenú dávku. ASI 6 gr. TAKŽE TABUĽKA ČOKOLÁDY O HMOTNOSTI 100 gr BY VÁM MALA VYSTAČIŤ NA 16 DNÍ !!!

Tak ako si môžete dať pohár červeného vína poobede, môžete si dať aj šálku kávy, tak si doprajte aj štvorček čokolády. Všetko ale musí byť kvalitné !!!

Zdroj: Prof. RNDr. A. Strunecká, DrSc.

Datle a figy

Možno vám ešte od Vianoc ostali datle alebo figy a ak aj náhodou nie, tak nie je problém si ich kúpiť po celý rok a urobiť niečo pre svoje zdravie s chutnou pochúťkou.

Datle obsahujú široké spektrum vitamínov od A, E a biotin, B5 a taktiež vyváženú formu vápnika, železa, medi i draslíka. Pomáhajú tiež naštartovať energetickú premenu vo všetkých telesných bunkách. Sú považované za mierne afrodiazikum pre obe pohlavia.

Pri nevoľnostiach a kŕčoch v žalúdku pomáha:

4 odkôstkované datle, 2 dl teplého ryžového alebo ovseného mlieka. Spolu rozmixovať a piť po dúškoch.

Ak si potrebujete podporiť črevnú peristaltiku:

Pol šálky jemne mletých ovsených vločiek, 3 vykôstkované datle, 2 lyžičky ľanového semiačka, 3 dl sójového mlieka. Ovsené vločky a ľanové semiačka zalejeme vriacim mliekom a necháme 10 minút odstáť. Potom pridáme datle a všetko rozmixujeme. Po dúškoch vypijeme asi 2 hodiny pred spaním.

Figy sú pomerne bohaté na vitamín C, A, B1 a vápnik. Regulujú trávenie, znižujú únavu, zmierňujú menštruačné potiaže. Mliečnym odvarom z fíg sa kloktá pri angínach, zápaloch ústnej dutiny, zápaloch a vredoch hrtanu. Obklady z fíg sa prikladajú na zle sa hojace rany – bércové vredy. Figy tiež pomáhajú správnej činnosti čriev. Sú bohaté na vlákninu. Pektín znižuje hladinu cholesterolu. Vysoký obsah sliznatých látok robí z fíg prírodné laxatívum. Niekoľko fíg denne urobí pre vašu črevnú flóru dobrú službu. Figy majú zo všetkých potravín najvyššie alkalické hodnoty, preto sa hodia na neutralizáciu kyslých potravín ako napr. mäso, cukry. Pri sušených figách treba dať pozor lebo ich napádajú roztoče.

Na povrchu vyzerajú ako keby mali vyzrážaný cukor a pritom sú to živé potvorky!!!

Proti zápche:

3 dl vločkového alebo sójového mlieka, 3 figy, 2 lyžice ľanového semiačka.

Spolu všetko rozmixovať a po dúškoch vypiť 2 hodiny pred spaním.

Na figový koktail potrebujeme:

4 mandle, 2 figy, 3 dl sójového mlieka. Všetko spolu rozmixovať.

Ak máte stres dajte si pár fíg a celý organizmus sa uvoľní!!!

Zdroj: Simona Procházková

Poznáte VILCACORU / Uncania tomentosa/

Je to drevitá tŕnitá liana rastúca v dažďových pralesoch v povodí Amazonky. Domorodci majú k nej veľkú úctu a volajú ju „posvätná rastlina Inkov“.

K liečeniu sa využíva celá rastlina, ale hlavne kôra a koreň. K nám sa dováža kôra, ktorá sa užíva ako čaj, alebo je spracovaná do formy tabletiek a roztokov.

Využíva sa na liečbu, alebo podpornú liečbu mnohých chorôb ako napr. žalúdočné vredy, artrózy, gastritídy, zápaly, astmy i onkologických ochorení ! Významnú úlohu má aj pri prevencii týchto chorôb. V tradičnej medicíne Inkov sa užíva ako podpora otehotnenia a pri nepravidelnej menštruácii a vo vysokých dávkach dokonca ako prírodná antikoncepcia. Do Európy sa dostala ako doplňujúca liečba AIDS a liečby nádorových ochorení. Je to rastlina, ktorá je predmetom stáleho skúmania.

Zdroj: Ing. J. Kopecká

Tak vidíte, milí priatelia, stále sa objaví niečo nové a zaujímavé a záleží len na nás, čo nás osloví a čo sme ochotní vyskúšať na upevnenie alebo zlepšenia nášho zdravotného stavu. Želám vám všetkým pevné zdravie.

Pokoj a dobro. Vojto z Revúcej.

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.