... nad tým, ako veľa ľudí býva smutných a nešťastných, že v ich živote sa niečo ukončilo, že prestalo byt v ich blízkosti a navždy sa to stratilo. Viem, že to nebýva ľahké, uzrozumieť sa s takýmito stratami, a aj keď sme na ne mnohokrát dlhodobo pripravení, tie straty sú pre nás tvrdým zásahom do nášho bytia. Každý z nás už takú situáciu zažil a nie každý sa s ňou dokázal vyrovnať. Sám na vlastnej koži som to prežil niekoľko krát na a poviem vám pravdu, ešte aj dnes nie som so všetkým vyrovnaný, napriek tomu, že sa tie udalosti odohrali už dávno.

Trápil som sa a bol som z toho všetkého stále smutný. Čas síce pomaly zaceľuje jazvy, no myšlienky, tie sa neustále vracajú. A práve tie myšlienky ma doviedli k jednému poznaniu, ktoré mi uľahčuje sa s danými udalosťami dať do súladu s bežným životom a pri ich vynorení v mysli už nepociťujem taký smútok ako predtým.

Uvedomil som si, že keď odišla z môjho života osoba blízka, určíte mi bude jej prítomnosť chýbať, ale zostanú mi spomienky na časy, ktoré som s ňou prežil, keď sme sa spolu veselili, zabávali, ale aj harkali a hnevali sa. To všetko bol život a to všetko stalo zato prežiť to, lebo to bolo niečo nenahraditeľné a v konečnom dôsledku krásne. Určite že prevládajú tie pekne a prijemne spomienky a preto si ich treba udržať a byt šťastným, že aspoň to mi bolo umožnené, že to všetko stalo zato a že som mohol byt toho súčasťou. Je to dar, a nech sa kto chce na to pozerá z ktorejkoľvek strany svetonázoru a vyznania, je to pre každého bez rozdielu.

Mali by sme si preto vážiť každý deň a každú chvíľu prežitú s našimi blízkymi, ale i ostatnými, ktorí sa „motajú“ v našom živote. Mali by sme byt ku každému priateľskí, otvorení a srdeční, aby nám v pamäti zostávalo miesto na to pekne a milé, čo sme sami prežili a o čo sme sa sami pričinili. Možno sa budem vo svojich myšlienkach opakovať, ale nadá mi to nespomenúť opätovne, je neskoro plakať nad hrobom a spytovať si svedomie, a teatrálne gesta sú iba ďalšou falšou, ktorej sa dopúšťame v našom konaní. A to všetko je skryte v pozitívnej a negatívnej energii, ktorá je v našom tele akousi malou fabrikou. V nasej mysli sa tvári to dobro a zlo, ktoré potom vysielame do prostredia a ovplyvňujeme nim všetkých v našom okáli. Kazy z nás je stavaný tak, že dokáže vytvárať i dobro i zlo. Záleží iba na jedincovi, aké silne je jeho EGO a ako ho vie ovládať. Najľahšie a najjednoduchšie je o tom druhom v zlom a negatívnom. To ide bleskovo a skoro samo. Ker to včas nezabrzdime stáva sa, vyšpľachneme kal, ale po dôkladnom zvážení si uvedomíme, zem nohe veci nie sú také ako sa na prvý pohľad zdaj, ale úž brva neskoro a špinu, ktorú sme vrhli na danú osobu, už nejde zmyť ničím, ani neskorými peknými slovami. Ani keď blato opadne, fraky ostávajú a bolia.

Preto je dôležité krotiť tok svojich myšlienok a zvážiť svoje vyrieknuté slova, lebo tie sa už vziať naspäť nedajú. Potvrdzuje to i staré príslovie, ktoré hovorí – Vypustená slina, vyrieknuté slovo a hodený kamea sa vrátiť nedajú.- Sme ľudia, sme prírodou obdarení myslenom, tak by sme ten dar mali i v tejto oblasti plne využívať. Vôd nie je niť krajšie ako keď sa ladia stretávajú a vítajú sa s úsmevom a bez starosti, čo som kedy o kom povedal a komu som kedy ako ublížil.

Tešme sa s každého prežitého dňa, v ktorom sme určite zabili i prijemne chvíle a tie škaredšie odkladajme bokom. Nechávajme si v talóne to krásne, čo je okolo náš, lebo to bude základom pre naše spomienky v časoch pochmúrnych, ktoré, či chceme alebo nie, vždy raz prídu. Ak budeme mat dostatočnú zásobu pekných spomienok, nemusíme sa báť, že by v nasej mysli zvíťazili tie negatívne.

Prajem vám, aby ste si nazbierali čo najviac a čo najkrajších zážitkov a boli neustále usmiati a veselí. Nech vaše srdiečko nepocíti hnev a smútok a ak náhodou niekedy prídu, nech sa s nimi vysporiadate v čo najkratšom čase a bez väčšej ujmy. Ak si k tomu priberiete ne pomoc náš klub, respektíve niektorých jeho členov, bude to dokaz, že sme jedna veľká a spokojný rodina.

Váš Tony

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.