Veľa sa už toho popísalo o očiste organizmu. Časopisy, televízia či internet sú plné reklamy na produkty, ktoré nám majú zabezpečiť rýchlu a ľahkú očistu organizmu. Užijeme nejakú tú tobolku zázračného produktu, nemusíme zmeniť spôsob stravovania a z večera do rána budeme plný zdravia, sily a pohody. Ale žiaľ takto to nefunguje!!!

Pokiaľ sa chcete vážne zaoberať očistou svojho tela, tak venujte pozornosť nasledovným riadkom. Je dokázané, že v ľudskom organizme môžu vznikať a hromadiť sa škodlivé látky, ktoré spôsobujú poruchy látkovej výmeny a spojenia informačných, energetických a látkových prúdov ľudského organizmu s okolitým prostredím.

Prvým prejavom môže byť nevoľnosť a indispozícia, neskoršie sa objaví choroba.

Zdroje škodlivých látok, ktoré sa v priebehu života hromadia v ľudskom tele:

  • škodlivé pôsobenie životného prostredia
  • nesprávny spôsob života
  • negatívne emócie
  • vplyv nerealizovaných ľudských vlastností na psychiku človeka

Fázy zanesenia ľudského organizmu škodlivinami:

  • Fáza vylučovania / Človek je prakticky zdravý, jeho organizmus je mladý a je schopný vylúčiť všetky škodliviny. Všetko prebieha prirodzene a ľahko./
  • Fáza reakcie na nahromadené škodliviny / Človek je zdravý len teoreticky. Škodliviny sa vylučujú z organizmu prechladnutím, kašľom, potením, zvýšenou teplotou, hnačkou. Sú to prvé signály, že je nutné organizmus očistiť!/
  • Fáza nahromadenia a ukladania veľkého množstva odpadových látok a škodlivín. /Človek teoreticky zdravý sa mení na chronicky chorého. Človek môže buď priberať na hmotnosti, alebo aj chudnúť! Zvyšuje sa výskyt choroboplodných baktérií, plesní a ďalších parazitov. Dôkladná očista a zdravý spôsob života môže normálne zdravie vrátiť./
  • Fáza impregnácie. / V predchádzajúcej fáze mohol organizmus ešte niekde ukladať škodliviny, ale teraz už nie. Prejavuje sa chronická únava, poruchy látkovej výmeny, ukladaní solí, predčasné starnutie organizmu./ Odborne prevedená očista môže aj v tejto fáze prinavrátiť zdravie. Pokiaľ sa neurobí včas, nastúpi ďalšia fáza.
  • Fáza degeneračná – poškodenie organizmu. / Začnú atrofovať bunky. Vzniká cirhóza pečene, kolabujú obličky. Degenerujú sa nervové bunky, cievne steny atd../ Tu sa už musí očista kombinovať s inými prostriedkami.
  • Fáza zhubného bujnenia. Zvrhnú sa ako vlastné bunky tak aj parazitujúce mikroorganizmy, škodliviny a usadeniny začínajú pôsobiť komplexne.

V závislosti od spôsobu života môže k zaneseniu organizmu škodlivinami dôjsť veľmi rýchlo, obzvlášť pri špatnom trávení a zápchach. Môže sa stať, že budeme starí vo veku 30 rokov a môžeme byť mladí v sedemdesiatke. Máme k dispozícii len jedno telo a v ňom sa cítime buď dobre alebo zle. Ťažko je uzdravovať telo, ktoré je zamorené odpadovými látkami, ktoré mali byť už z tela dávno vylúčené. Doprajme nášmu telu, aby nám ukázalo akú má vnútornú silu a vždy keď sa chystáme niečo zjesť použime svoj rozum!!!

Ak nebudeme používať svoju inteligenciu a rozum začne na nás poškuľovať choroba skrytá za rohom.

Očistu začíname očistou hrubého čreva!!! Po dôkladnej očiste hrubého čreva nasleduje očista pečene, potom nasledujú obličky. Keby sme začali očistou pečene škodliviny by aj naďalej prenikali z hrubého čreva do krvi a tá by pečeň rýchlo opäť znečistila a to isté platí aj o obličkách. Preto má všetko svoju postupnosť. Vyžaduje to svoj čas, disciplínu, zmenu stravovacích návykov a vieru v zlepšenie svojho zdravotného stavu.

Na budúce si priblížime jednotlivé druhy očisty!!!

Zdroj: G.P. Malachov

Zdravý život bez chorôb, plný radosti a vitality vám všetkým želá Vojto z Revúcej.

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.