V minulej časti sme si popísali jednotlivé fázy zanesenia organizmu a jeho dôsledky. Očista organizmu je veľmi dôležitá a pokiaľ sa človek rozhodne ju urobiť, mal by získať čo najviac informácií čo a ako urobiť, ako postupovať a čo sa bude s ním diať počas očisty. Často sa stáva, že ľudia, ktorí sa rozhodli očistiť svoj organizmus, nemajú ani najmenšiu predstavu o tom, čo sa s nimi bude diať počas očistnej kúry a krátky čas po nej. Podliehajú vplyvom reklamy, že to bude jednoduché. Zapijú nejakú tabletku väčším množstvom vody a za krátky čas, bez akýchkoľvek pocitov je to „ vybavené“.

Správne prevedená očistná kúra totiž vyvoláva v organizme silné reakcie. Pri odstraňovaní škodlivín sa spotrebuje veľké množstvo energie a človek slabne a chudne. Prírodný zákon znie: pozitívnych výsledkov liečenia nemôže byť dosiahnuté bez toho, aby organizmus neprešiel stresovými reakciami !!!

Ako teda previesť očistu, aby bola čo najúčinnejšia?

  1. Treba upraviť stravovanie.
  2. Treba pripraviť organizmus
    • obmedziť škodlivý vplyv poveternostných podmienok, ktoré spôsobujú dehydratáciu organizmu - horúčavy, prievan, vietor....
    • mať dostatok pohybu
    • zabezpečiť dostatočný prísun tekutín
    • nápomocné môžu byť aj koreniny ako škorica, korenie, klinčeky, zázvor, cibuľa i cesnak.

Očista je mimoriadne vhodná pre ľudí trpiacimi chronickým chorobami. Neodporúča sa robiť očistu pri horúčke a ľuďom s poškodenými vylučovacími orgánmi. Napríklad pri hemoroidoch je očista hrubého čreva spojená s bolesťou.

Väčšina očisty hrubého čreva je pomocou rôznych klystírov, čo pre naše SM–kárske obmedzenie pohybu nie je najideálnejšia metóda. Povieme si o miernejších metódach vhodných aj pre nás.

Môžeme si urobiť očistu pomocou hliny. Častice hliny sú veľmi jemné a sú schopné na seba viazať a zadržiavať rôzne usadeniny, toxíny a škodlivé mikroorganizmy.

Je dokázané, že hlinou je možné úspešne očistiť celý tráviaci trakt. Prvý týždeň prebieha očista žalúdka a druhý a tretí týždeň sa čistí spodná časť a to tenké a hrubé črevo. Ďalšia užitočná vlastnosť hliny je v tom, že zásobuje organizmus potrebnými minerálmi, ktoré sa dostávajú do krvi a ovplyvňujú bunkovú výmenu mimo tráviaci trakt. Súčasne sa krv zbavuje mikroparazitov a očisťujú sa aj kĺbové väzy a krvné cievy. Roztok hliny sa pije len pred jedlom a na začiatku užívania sa môže objaviť zápcha, čo je dôkazom veľkého zanesenia organizmu. V tom prípade treba zvýšiť množstvo vypitej hlinenej vody a ako podporný prostriedok piť čaj z listu senny.

Liečivá hlina – ZEOLIT - francúzsky zelený íl !!!

Pri očiste čajom z listu senny treba postupovať nasledovne. Príprava – jedno nálevové vrecko alebo 1 ČL sypaného listu sa preleje ¼ l vriacej vody a ešte sa 5 minút mierne povarí. Necháme vylúhovať 30 minút. Nálev sa pije 1,5 – 2 hod. po jedle najlepšie na noc. Doba používania je maximálne 10 dní. Senna aktivuje očistné energie smerujúce dole, preto sa do očisty zapájajú aj obličky, pečeň i žlčník. Steny hrubého čreva sú vo zvýšenej činnosti a silne sa sťahujú a môže odchádzať hlien, blany, tvrdé zostatky stolice ale aj parazity.

Vieme, že hlavným znečisťovateľom ľudského organizmu je hrubé črevo.

Po jeho očistení a normalizácii jeho funkcie sa vyčistí aj krv a organizmus sa začne obnovovať!

Máme vyčistené hrubé črevo, organizmus sme pripravili pitnou kúrou a môžeme začať očistu pečene. Najúspešnejšia očista je olejom a citrónovou šťavou.

Túto metódu určite viacerí poznáte. Nie každý ale znáša olej, tak vám opíšem inú metódu – zemiakovú.

Postup

1 kg veľkých zemiakov dobre umyjeme a vyrežeme klíčky. Zemiaky v šupke varíme pod pokrievkou v 6 litroch vody na miernom ohni 4 hodiny. Zemiaky sa rozvaria, ale môžeme ich ešte rozotrieť, aby vznikla veľmi riedka kaša. Tú necháme cez noc vychladnúť a trochu ju posolíme. Cez noc sa usadí kaša a získame asi 3 litre tekutiny. Vodu opatrne zlejeme do pripravenej fľaše a zemiakovú kašu môžeme vyhodiť, lebo budeme potrebovať len tekutinu. Tekutinu uskladníme v chladničke. Zemiakovú vodu mierne ohrejeme a užívame 2 lyžice 3 x denne asi 30 – 40 min. pred jedlom. Kúra trvá 40 dní. Ak vám náhodou voda skysne treba uvariť novú !!! Zemiaková voda nie len rozrušuje a vytláča kamene a piesok zo žlčníka ale lieči pečeň. Ako podporná liečba pri očiste pečene je vhodná magnetoterapia. Napomáha červeným krvinkám prechádzať kapilárami a tým sa zlepší krvný obeh v pečeni. Magnetické pole tiež aktivuje enzýmy.

Ak začíname mať zdravotné problémy vyvolané opuchmi, ukladaním solí, zmenou acidobázickej rovnováhy organizmu, alebo zápalom obličiek je to dôsledok usadených škodlivín a odpadových látok a prišiel čas očisty obličiek. Očistu môžeme previesť močopudnými prostriedkami napríklad pomocou jedľového oleja. Ale je aj príjemnejšia varianta vhodná na leto. Očista – melónom. Keď budete mať smäd vezmite si melón.

Ak máte hlad zjecte melón s čiernym chlebom. Očista môže trvať 3 – 4 týždne. Počas tejto doby je lepšie mať niekoho nablízku. Ak začne odchádzať piesok a kamene budete potrebovať pomoc. Napustite si vaňu teplou vodou a pripravte si bylinkový čaj. Nezabudnite, že je to malá operácia „ bez noža“!!! Pri prudkých bolestiach sa užíva nalačno 100 ml jahodová šťava. Ak nemáte jahody, môže byť aj mrkvová šťava.

Všetka očista môže prebehnúť aj bez týchto príznakov.

Očista nosohltanu a pľúc. Veľa ľuďom sa v hlave a pľúcach zhromažďuje a ukladá veľké množstvo hlienu. Príčinou býva jedlo pred spaním, nesprávne poradie prijímaných potravín a nadmerná konzumácia potravín podporujúcich tvorbu hlienu. Bez očisty sa môže rôsolovitá hmota zmeniť na dehydrovanú hmotu tzv. xerogel.

Táto hmota sa stáva živnou pôdou pre patogénne mikroorganizmy. Následok – bolí vás hlava, strácate zrak, sluch, čuch a môže sa narušiť aj normálna mozgová činnosť. V hlave môžeme mať 200 – 400 ml tejto nebezpečnej látky.

Pred odstránením hlienu ho musíme najskôr zriediť a to napríklad naparovaním. Môžeme tiež použiť ebonitový kotúč o priemere 110 mm a hrúbke 10 mm. Hladíme si čelo, líca a bradu po dobu 10 – 15 min. ráno a večer. Pri trení vzniká elektrický náboj, ktorý nabíja častice hlienu. Tie sa potom navzájom odpudzujú a dochádza k jeho skvapalneniu. Procedúra je veľmi účinná pri zápaloch čeľuste, bolestiach hlavy a zubov. Vhodné je tiež naparovanie propolisovým liehovým extraktom. Na dutiny sa tiež prikladá pomletá čierna reďkovka a nechá sa pôsobiť 10 – 15 minút. Môžeme použiť aj 150 g nastrúhaného chrenu pomiešaného zo šťavou z dvoch citrónov. Užívame nalačno pol lyžičky zmesi. Na odstránenie hlienu je najlepší a najdostupnejší vlastný teplý moč. Táto aj keď mimoriadne účinná procedúra asi nebude vaša „ obľúbená“. / ŠKODA/ Výplachy nosovej dutiny si môžete robiť roztokom z morskej soli.

/ Zdroj: G. P. Malachov /

Ešte by sa dalo veľa popísať o očiste organizmu. Pokiaľ sa niekto bude chcieť „očistiť“ tak si vyhľadá viacej informácií. Toto je len taký stručný návod.

Ešte jedna rada na záver z ľudového liečiteľstva: pri hemoroidoch a zápche s ťažkým vyprázdňovaním je dobré na noc si zasunúť do konečníku kúsok zamrznutého masla. Maslo zmäkčuje stolicu, potláča zápal a upravuje vyprázdňovanie hrubého čreva.

Milí priatelia, či sa už rozhodnete tak či onak, je to vaše zdravie a vaše rozhodnutie. Príroda nám poskytuje nepreberné množstvo prostriedkov ako si uchovať čo najdlhšie naše zdravie v dobrom stave a preto by bola škoda takúto možnosť nevyužiť a tie rôzne chemické preparáty, v poslednom čase tak veľmi propragované, v maximálnej miere obmedziť.

Pokoj a dobro Vám všetkým želá Vojto z Revúcej.

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.