Strúhaný kokos pozná hádam každý z cukrárenskej výroby a väčšina ho máme aj radi alebo vravíte, že kokosový olej je pre vás veľká neznáma??? Tak pre vás sú nasledujúce riadky a budete prekvapení aký zázrak je ukrytý v sklenenej dóze s označením BIO KOKOSOVÝ OLEJ.

Kokosový bio olej je predovšetkým potravina, ktorá je mimoriadne prospešná nášmu organizmu! Ani niektoré ovocie nemá toľko vitamínov A,C a E ako obsahuje kokosový olej. Obsahuje aj mastné kyseliny napríklad kyselinu laurovú, ktorú obsahuje materské mlieko. Odporúča sa diabetikom ako aj ľuďom, ktorí majú problémy s hladinou cukru v krvi.

Môže sa použiť ako náhrada za maslo pre ľudí, ktorí trpia alergiou na mlieko. Olej sa uplatní ako v kuchyni, tak aj v kozmetike a tiež aj ako prírodné antibiotikum. V kuchyni sa dá použiť ako v studenej, kde vyvolá svojou jemnou chuťou atmosféru exotiky, tak aj v teplej kuchyni. Neprepaľuje sa, odoláva teplote až do 200 C˚ a neprská. Neobsahuje cholesterol a neukladá sa v tele!

Nasýtené mastné kyseliny sú aj prospešné antioxidanty, ktoré dokážu likvidovať najrôznejšie baktérie, kvasinky ale aj vírusy. Dokáže výrazne podporovať liečbu rôznych ekzémov. Ako perlička sa uvádza, že po každom čistení zubov sa odporúča masáž ďasien. Zahojí rôzne drobné trhlinky v ústnej dutine, šetrne čistí zubnú sklovinu a likviduje niektoré baktérie, ktoré sa radi v ústach usídlia.

Kokosový olej dokáže:

  • rýchle hojiť drobné povrchové poranenia
  • zvlhčovať pokožku (ako náhrada gélov a mastí)
  • obmedziť lámavosť a vypadávanie vlasov
  • ukľudniť pokožku spálenú slniečkom
  • môže sa požiť ako tonikum po holení (príjemne vonia)

Kvalitný bio kokosový olej nie je lacná záležitosť a tak ho asi nebudeme používať na bežné vyprážanie, ale na ostatné použitie vám ho vrele odporúčam.

Spomenutý bio kokosový olej pomáha aj udržiavať správnu hmotnosť. Výsledky prieskumu obezity sú odstrašujúce!!!

  • 42 % ľudí trpiacich obezitou trápia depresie
  • viac ako 50 % mužov svoju nadváhu nechce nijako riešiť
  • vyše 30 % žien odpovedalo, že stres najradšej riešia jedlom
  • 12 % osôb vo veku 18 – 19 rokov trpí nadváhou
  • ženy chudnú ťažšie ako muži! Na vine je podiel svalovej hmoty, ktorý je pri mužoch vyšší a ich telo spaľuje kalórie ľahšie!!!

Tak milí priatelia, zamyslite sa nad svojím zdravím. Neskoro je ho zachraňovať ak sa už niečo nezvratne poškodilo. A pri tej našej SM-ke je naozaj dôležitá prevencia.

Dobré zdravie, pokoj a dobro vám želá Vojto z Revúcej

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.