Očakávané sa stalo skutočnosťou. Termín našej grilovačky na chate u Ľuba sme po niekoľkonásobnom prekladaní určili na 2.8.2014.

Zraz sme mali pred reštauračným zariadením za obcou Horná Ves. Nikto z nás si nebol istý, či by trafil na chatu do lesa, tak nás Ľubo prišiel vyzdvihnúť. Z ľudí, ktorí potvrdili účasť, nám chýbala ešte Anka Očenášová z Prievidze. My ostatní sme z Partizánskeho a blízkeho okolia. Nasadli sme do áut. V jednom sedel Ľubo, Milka a Magda. Nasledovalo ho auto s Mikulovcami- Olinka, Marián a Miloš. Kolónu uzatváralo naše auto s Peťkom, Zuzkou- našou predsedníčkou, Majkou- mojou sestrou a mnou- tiež Zuzkou. Majka hrala „iba“ úlohu šoféra.

Grilovačka Klubu SMVäčšina našej spoločnosti ju s nevôľou pustila domov. Pred odchodom ešte trochu pomohla. Vyhrabala gril a pripravila ho na akciu. Fyzicky zdatnejší členovia porozmiestňovali dobroty po stole. Nakrájali zeleninu, špekáčiky a mäsko.

Všetci papáme aj mäso, iba Zuzka– predsedníčka sa rozhodla, že ho zo svojho jedálnička vylúči. Grilovala si syr, zemiaky a cukinu. Uprostred príprav dorazilo ďalšie autíčko. Ďalšie a posledné. Zavítala k nám už spomínaná Anka. Prišla v spoločnosti manžela, syna a synovej priateľky. Neesemkári sa rozhodli „presnoriť“ blízku horu. S naším požehnaním si zbalili košíky a vyrazili.

V minulosti som už písala o predchádzajúcich akciách u Ľuba na chate. A v tej spojitosti chcem pripomenúť, že tam má aj bazén. Nebolo síce tak horúco ako po minulé roky u neho na opekačke, ale aj tak niektorí z nás sa v ňom ovlažili. Ja som to síce nebola, ale Anka, Magda, Marián, Miloš a domáci pán si to užili.

Predtým ako sme sa dostali k tejto oáze pokoja, museli sme vyšliapať asi 20 metrový kopček. Terén bol jemne rozbahnený. Šmýkalo sa. No tá cestička by prejazd všetkých áut neprežila bez následkov. Ostali by na nej koľaje, ak by sme sa vôbec dostali vyššie. Ostatní chatári by na nás nespomínali v dobrom. Teda sme si trochu zacvičili a pokorili sme ten kopček.

Paňou grilu sa na istý čas stala Zuzka- predsedníčka. Viete, v paneláku jej to chýba. A mne, osobne to padlo veľmi vhod. Vedela som, že jedlo budem mať pripravené. S Peťkom sme zajedali cibuľu z jedného taniera. Musím spomenúť aj Ankin výborný perník. Olinka doniesla na koštovku paradajkový džem. Tiež výborný. Pri kávičke a tiež nealku sme rozoberali všetko, čo nás napadlo. Takto by sa dalo diskutovať a vychutnávať pekný letný deň hádam až do zotmenia, keby sa zrazu neprihnal veľký šedý mrak a hrmenie ...

Ospravedlňujem sa, ak som ešte zabudla spomenúť niekoho, kto pozitívne ovplyvnil túto akciu.

Povedali sme si, že je čas ísť domov. Ľudia, strávili sme tam 5 hodín. Cestou domov sme sa opäť spoliehali na navigačné schopnosti Ľuba. Okolo 16,30 sme prekročili prahy našich príbytkov. A samozrejme očakávame, že o rok si to zopakujeme znova. Ľubo, ďakujeme, že si nám prepožičal chatku na grilovačku, skvele sme si oddýchli.

Z. Korenačková a Z Gamanová

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.