Po pravidelných rekondičných pobytoch na Zemplínskej Šírave sme sa rozhodli skúsiť zmenu a toho roku sme sa stretli v Bardejovských kúpeľoch.

V prekrásnom prostredí v Nízkych Beskydách medzi Čergovom a Ondavskou vrchovinou v blízkostí historicky významného mesta Bardejov. Hlavným bohatstvom Bardejovských Kúpeľov sú vzácne prírodné liečivé zdroje. Svojim zložením minerálne pramene patria medzi najvýznamnejšie v Európe. Kúpele navštívili aj niektoré významné osobnosti z histórie. Napríklad: Mária Lujza – druha manželka cisára Napoleona (1809), ruský cár Alexander. I. (1821), a cisárovná Alžbeta, zvaná Sissy, manželka Františka Jozefa I. (1895).

Humenský klub v Bardejovských kúpeľoch   A toho roku sme to skúsili my. 5. októbra sme sa vybrali, niektorí autobusom a niektorí autami, z Humenného aj z Medzilaboriec. Do kúpeľov sme prišli v nedeľu popoludní, aby sme sa stihli pohodlne ubytovať. Ubytovali sme sa v hoteli Ozón, (ktorý je najväčším ubytovacím zariadením v Bardejovských kúpeľoch) v dvojposteľových izbách s vlastnou kúpeľňou. Dokonca sme mali pre našu vozíčkarku Alenu aj bezbariérovú izbu, priestorovo väčšiu, s priestrannou kúpeľňou a WC. V pondelok nás najprv prehliadol pridelený lekár, ktorý nám predpísal procedúry a potom začal „kolotoč“.

Navštevovali sme hydro -masáž, minerálny kúpeľ, klasickú masáž, inhalovanie, parafínové zábaly, elektro–liečbu, plynové injekcie, oxigeno–terapiu a soľnú jaskyňu, podľa odporúčania lekára. Trikrát denne sme chodili na kolonádu piť vodu z liečivého prameňa. Výhodou bol Wellness v hoteli, kde sme mali dva voľné vstupy. Vo voľnom čase, kto mal záujem, prechádzali sme sa v areáli kúpeľov, navštívili sme skanzen – múzeum ľudovej architektúry. Večer sme sa stretli, aby sme zhodnotili spokojnosť s pobytom. Stretli sme sa aj pri hudbe v kaviarni priamo v hoteli, kde sme si poniektorí aj zatancovali.

Piatok po obede sa každý pobral zase domov a bolo nám len ľúto, že tak skoro.

Alena a Helena Korbové za humenský klub SM

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.