Deň 7. marec 2015 bol nádherný slnečný ale okrem krásneho počasia bol pre nás dňom, ktorý si budeme pripomínať ako nultý ročník našej medzinárodnej akcie s trošku mystickým názvom MARS 2015 – 24H Maraton s roztroušenou sklerózou 2015. Tento rok bol pre nás premiérovým rokom, kedy sa aj Slovenský zväz sclerosis multiplex svojou aktívnou účasťou pripojil k „PUZZLE“ skladačke fitnescentier na celom svete, ktoré boli do tejto športovo-osvetovej akcii zapojené. Prijali sme pozvánku od Nadačného fondu Impulz, ktorý pomáha pacientom s diagnózou SM v Českej republike. Oficiálny štart dala riaditeľka Nadačného fondu IMPULS Ing. Aurin Nedbalová dňa 6. marca 2015 o 17.00 v Sokolovně v Průchonicích u Prahy.

Slovenský zväz sclerosis multiplex sa do akcie zapojil dve hodiny trvajúcim cvičením v priestoroch fitnes centra FITNESS SITY v Piešťanoch. Za poskytnutie azylu pani majiteľke Ing. Kardošovej veľmi pekne ďakujem v mene všetkých cvičiacich. Nakoniec sa nás pre dobrú vec spojilo sedemdesiat.

Maratón SM PiešťanyÚvodnú reč si podelili naša prezidentka Jarmila Fajnorová a náš pán doktor MUDr. Branislav

Brežný za čo im tiež veľmi pekne ďakujeme. Telemostom sme boli spojení so spolu cvičiacimi z Českej republiky a tak sme sa im mohli nielen prihovoriť cez našu drahú Jarku, ale aj im zakývať, keďže sme ich mohli vidieť, samozrejme aj oni nás, naživo v priamom prenose. ;-)

Samotné cvičenie bolo organizované na niekoľkých stanovištiach:

  • bežecké pásy, eleptické trenažéry a stacionárne bicykle,
  • pomôcky BOSU, TRX, kettlebally a fitlopty,
  • kladkové stroje na posilňovanie chrbtového a hrudného svalstva.

Pri správnosti realizácie cvikov sme mali asistenciu trénerky Nikol Hyncovej z FITNESS SITY – jej tiež patrí naša vďaka. A nesmiem zabudnúť ani na podporu našich kolegov z firmy Velcon, ktorí sa postarali o občerstvenie, malú pozornosť pre každého a úvodný beh na bežeckých trenažéroch. Vďaka, Velcoňáci, za podporu ;-).

Pri pohľade na plnú posilňovňu cvičiacich SM-károv a sympatizantov SM-károv by človek nepovedal, že je niekto z nich chorý. Po dvojhodinovom maratóne sme sa všetci spokojní a unavení pobrali domov, síce s očakávaním svalovice na druhý deň, ale plní dojmov a nových

zážitkov, keďže pre niektorých z nás bol kontakt so strojmi na posilňovanie premiérovým. MARS 2015 bol jednou fantastickou akciou!!! Spojilo sa v nej nielen vzájomné zdieľanie sa SM-károv (veď sme všetci na jednej lodi), ich rodinných príslušníkov a sympatizantov ale aj poukázanie na prínosy pravidelného cvičenia. Vďaka za nádhernú akciu, už sa teším na ďalší ročník. A SM-kári cvičme!!! Prekonajme lenivosť, telo sa nám poďakuje a pookreje aj na duši.

Niky

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.