Píšem, o tom presne tak, ako je to uvedené v názve. Výstavka prác našich členov so SM. Ale aj tak to musím trošku poopraviť. Lebo všetko je o tom, čo dokáže človek spraviť, aj keď je chorý, a nie vždy to ide tak, ako by sme chceli. Táto výstavka je o ľuďoch, ktorí sa venujú svojim koníčkom, majú radi tvorbu, ktorá ich napĺňa a privádzajú svoje dielka do malej dokonalosti. Je to ako malý zázrak, keď sa tieto veci zoradia a naaranžujú. Práve vtedy vidieť, čo všetko naši členovia a priatelia klubu dokážu.

Výstavka z tvorby a činnosti členov Poprad klubu SM pri SZSMTúto výstavku v priestoroch Nemocnice Poprad a.s. organizujeme raz ročne, t. r. to bol piaty ročník. Je to vlastne taký súhrn prác, alebo ukážka toho, čo robíme na našich stretnutiach klubu. Tam sa učíme rôzne techniky prác, ktoré potom doma alebo znova v klube – tam im dávame reálne podoby výrobkov. No a musíte sami uznať, že nejde len o tak hocijaké výrobky.

Začnem servítkovou technikou. Tá má v klube svojich stálych členov.

Venujú sa jej viacerí a vidieť to aj na výstavke. Veď uznajte, aké nádherné diela tam boli. Servítkové obrázky, svietničky a svietniky, šperkovnice, truhličky, podnosy, črepníky, nedá sa ani všetko vymenovať. A servítková technika, nie je len o lepení servítok. Aj tu sa to delí na viac pracovných postupov – čo a ako sa dá vyrobiť. Výsledky týchto rôznych druhov prác bolo vidieť práve na výstavke.

Maľovanie na skle, maľovanie žehličkou, maľovanie ihlou. Aj tu vidno, že členovia popradského klubu SM nemrhajú zbytočne časom a pustili sa aj do týchto prác. Na výstavke boli zastúpené aj tieto dielka a mali svoje čaro.

Osobitná kapitola patrí prácam z drôtu. Sú to, budem sa opakovať, ale tu je skutočne treba dodať, že ide o umelecké práce. Nádherné spomienky z dovoleniek, malé pamiatky z ciest, to všetko je zakomponované v drôte. Každé očko či slučka, farba drôtu, je vyjadrenie nálady a pocitov. Z drôtu boli vyrobené šperky, obrázky alebo len taká obyčajná ilúzia niečoho, čo ho práve v tej chvíli napadlo. A čerešničkou na torte boli kamienky v drôte. Drahokamy, alebo každý tomu hovorí ináč. Modré, sivé, v šperku, obrázku, zasadené v motúzovom šáliku, drôtenej slučke.

Je tu ešte niečo, čo si zaslúži, aby sa spomenulo. Obrázky. Bojnický hrad, krajinky, kvety, stromy, moderné umenie. Len malý výpočet toho, čomu sa venuje naša členka klubu. Našla sa aj v servítkovej technike, čo obohatilo našu výstavku. Aby sa bolo načo dívať, prispeli svojimi prácami viacerí členovia klubu, za čo im patrí srdečná vďaka. Ináč by sa výstavka prác SM klubu v Poprade nemohla konať. Všetko to bolo pripravené v dňoch 22. - 23. októbra 2015 v zasadačke Nemocnice Poprad a.s.

Chceme vyjadriť vďačnosť a poďakovanie všetkým, ktorí sa zúčastnili na výstavke a prispeli tak k výbornej atmosfére, ktorú vyčarili aj žiaci Cirkevnej spojenej školy - Základnej umeleckej školy Janka Silana v Poprade.

Ďakujeme im za program, čo prítomní ocenili veľkým potleskom. Všetkým sa páčil a prispel k peknému dňu výstavky.

No a nám členom už neostáva iné, ako tešiť sa na ďalší ročník výstavky prác SM klubu 2016.

Hanka Korenková, členka klubu

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.