Keďže sa nám v kúpeľoch Dudince v Rubíne páči - sme spokojní ako s ubytovaním, tak so stravou, skrátka s celým prístupom k nám chorým - už vlani v septembri sme si dohodli predbežný termín na tento rok. Ako som v minulosti spomínal, nemáme to zo Zvolena ďaleko, a tak na rekondície chodievame dvakrát ročne: na jar a na jeseň.

Tento rok sme nastupovali 28. apríla. Predpoveď počasia na tento víkend nevyzerala nijako priaznivo, aj keď v Rubíne je všetko pod jednou strechou. Chýbali by nám prechádzky po okolí, a niektorým aj plávanie vo vonkajšom bazéne. Myslím, že rekondícia nie je len o procedúrach, ale aj o stretnutí a debatách medzi sebou. Vraví sa „viac hláv viac rozumu“. Veď pri klubových stretnutiach často nie je možnosť predebatovať čo koho trápi a aké má problémy. Každý má nejaké skúsenosti s doktormi alebo úradmi. V klube je veľa záležitostí, ktoré je potrebné poschvalovať - predebatovať ohľadom činnosti klubu a akciách, ktoré klub plánuje zorganizovať.

No späť k rekondícii. Na rekondíciu sa dopravujeme každý individuálne. Musíme nastúpiť do 10:00 hod., vtedy sú izby pripravené na ubytovanie, potom nás čaká návšteva lekárov a predpísanie procedúr. V cene pobytu máme päť základných procedúr. Kto chce si môže zaplatiť aj nadštandardné procedúry. Pán Justín a pani Greňová nám vychádzajú v ústrety a už pol roka dopredu nám rezervujú izby. V v cene pobytu máme aj bazény, vonkajší a vnútorný relaxačný. Prvý deň sme hneď absolvovali procedúry, niekto jednu niekto dve. Počasie bolo pochmúrne, už som sa bál, že nám ani slniečko nezasvieti. Predpoveď počasia našťastie nebola pravdivá a v piatok aj v sobotu bolo krásne, slnka bolo niekedy až veľa, na zmrzline sme si museli sadnúť pod slnečník ;o). V piatok sme sa odfotili pri prameni liečivej vody, prišli aj pán Justín a pani Greňová, s ktorými sme sa už predbežne dohodli aj na jesennom termíne. Musíme sa v klube porozprávať a zistiť, kto bude chcieť a môcť ísť na jesennú rekondíciu.

Keď bolo krásne počasie, hneď to bolo vidno aj vo vonkajšom bazéne. Plávalo tam veľa kúpeľných hostí. Aj z nášho klubu sa niektorí stretli v bazéne. Ja s Mikym a Ľubom sme sa tiež vybrali k bazénu, no nie sa kúpať, ale fotiť. Keďže sme na vozíčkoch, mali sme trochu problém s bezbariérovosťou, ale zamestnanci pri vstupe k bazénu nám ochotne pomohli. Tým čo nestačilo vonkajšie plávanie, po večeri išli do vnútorného bazéna. No a my ostatní sme boli na bowlingu

V sobotu sme sa streli s členmi klubu SM z Liptovského Mikuláša, ktorí si prišli pozrieť ako vyzerajú bezbariérové izby, pretože neboli ubytovaní v Rubíne. Potom sme si spolu posedeli na kávičke a chvíľu s nimi podebatovali.

V nedeľu po raňajkách sme sa pobalili a s pocitom pekného, a pre nás aj užitočne prežitého predĺženého víkendu, sme sa rozlúčili. Už teraz sa všetci tešíme na jesennú rekondíciu.

za Zvolen klub SM Juraj Hanák

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.