Tohoročná Abilympiáda SZSM sa ako vždy konala na Zemplínskej Šírave – hotel Chemes. Bol to už 12. ročník.

Po príchode a zvítaní nasledoval oddych a po večeri uvítanie súťažiacich zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska. A samozrejme aj pár slov s priateľmi. Prezentovali sa tu aj firmy predávajúce zdvíhacie zariadenia a pomôcky pre telesne postihnutých.

V sobotu nás čakalo 14 z 26 súťažných disciplín. V nedeľu zvyšok.

Ja som sa zúčastnila dvoch disciplín - v sobotu Sudoku - kde som sa dostala do druhého kola a v nedeľu Patchwork - tu som vyhrala prvé miesto. Spravila som dva obrúsky.

Vo voľnom čase sme vegetili v peknom zákutí okolo hotela, a aj prechádzkou okolo Zemplínskej Šíravy. A stretali sa s priateľmi, diskutovali, vymieňali si skúsenosti.

Aj prezentácia firiem nám dala veľa, dokonca sme si mohli požičať elektrický vozík a vyskúšať si ako sa na ňom „jazdí“.

Na začiatku sme prezentovali aj svoje vlastné výrobky, ktoré boli vystavené po celé tri dni vo vestibule kongresovej sály. Ja som tam mala dva vankúše, vianočnú dečku a obraz. Obraz bol vyrobený z malých kúskov, a mal byť len môj! No ale - stratil sa!!!

Prajem tomu, kto si ho neoprávnene privlastnil, len to najlepšie, ale nech si aspoň uvedomí, koľko ma to stálo síl a námahy - som na vozíku a státie mi robí veľký problém - pretože len dokončovanie som robila vyše týždňa, a už ani nehovorím o mesačnom šití.

Ale vraj to sa stáva bežne. NEMALO BY SA, HLAVNE KEĎ IDE O TELESNE POSTIHNUTÉHO!!!

A na záver, vcelku to bolo super!

Či ešte prídem?

NEVIEM - možno keď sa zmierim so stratou...

Predsedníčka SM Vrútky Hoštáková E.

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.