Po Beátkinej prosbe, alebo výzve „stať sa spolutvorcom časopisu Nádej“, som sa rozhodla, že predsa len niečo napíšem. Hoci slohové práce som neznášala už na základnej škole ;o)

Po mojej skúsenosti z minuloročnej Abilympiády som sa tešila na tohtoročnú. Bála som sa, aby mi do toho niečo neprišlo, presúvala termíny, ktoré sa dali, len aby som mohla ísť, aby som sa znovu stretla s ľuďmi, ktorých som tam pred rokom spoznala, ale aj tých, ktorých už poznám skôr. Tešila som sa na dobrú zábavu, pekný program, a časť Slovenska, mne veľmi blízkej.

Keďže cestovať vlakom z Nitry do Michaloviec, je niečo neskutočné, padla voľba - ide sa autom... Aby som nešla celú cestu sama, pridala sa moja susedka a kamoška, že pocestuje so mnou do Trebišova na návštevu známych, a naspať ju tam zase vyzdvihnem. Šťastlivo sme vyštartovali v piatok ráno, klábosili, cesta dobre ubiehala. Naraz telefón,.. slzy a plač. Zle je, musíme ísť naspäť domov.

Niečo prehryznem, dám si kávu a štartujem znovu. Mám-nemám ísť ??? Rýchlejšie by som tam mala byť cez Čertovicu a diaľnicou až po Prešov. Išlo sa dobre, užívam si chladnejšie počasie na Čertovici, kochám sa prírodou - a bum, moje auto stojí. Odmieta ísť ďalej, skúsim ho prehovárať, podarilo sa. S malou dušičkou a aj rýchlosťou pokračujem. Zase na diaľnici pred Popradom, stop!, no mne asi nie je súdené prísť dnes na Šíravu. Dohovor zabral, pokračujem, lebo na Šíravu ešte ďaleko, a domov tiež. Zvečerieva sa, a ja rozmýšľam čo ďalej ak... Moje auto si ešte muselo oddýchnuť za Vranovom, ale nakoniec som šťastlivo dorazila na vytúženú Šíravu.

Nestihla som úvod, ale nevadí... Som tu...

V sobotu celý deň súťaže, večer sa losuje tombola. Mám 2. cenu - Lenivý víkend na dve noci v Dudinciach! to nie je možné, to asi samo nebo mi zoslalo... V nedeľu súťaže, večer vyhodnotenie, mám 3.miesto.

Waaaau, neskutočný víkend. A potom, že nechoď...

Majka, Klub SM Nitra

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.