Chceš vidieť slnko, roztápajúce sa v mori?
Chceš cítiť chuť morskej vody?
Chceš počuť šum morských vĺn
a uzrieť modrú oblohu v diali?
Tá hebkosť horúceho piesku pod nohami
Cítiť sa ako v raji?
Tie belostné čajky letiac nad hlavami
Túžiť byť šťastný? Láskou očarený?

Nadišla tá chvíľa, tak netrpezlivo očakávaná skupinou mladých i mladších kamarátov, priateľov, známych i menej známych. Stretnutie v autobuse, objatia. A štart do slnkom zaliateho Talianska, presne do mestečka Lignano Sabbiadoro. Čakala nás Villa Flóra, pripravená ubytovať našu skupinku.

Nestrácali sme čas, a rozbehli sme sa za vôňou mora. Bosky sme prebehli po horúcom piesku, s ľahkosťou kráčali aj tí menej pohybliví. Ponorili sme sa do teplého mora a na perách sme pocítili jeho slanú chuť. Ten úžasný pocit, ten pokoj v duši... Hojdajúc sa na hladine, hľadiac na belasú oblohu...Vychutnávajúc si slobodu...Vcítiac sa do detstva, stavajúc hrady z piesku... Pri večerných prechádzkach sme spoznávali krásy mestečka, obdivovali fontány v kvetinových záhonoch, ochutnávajúc pravú taliansku zmrzlinu, pizzu i špagety. Na farbami hýriacom námestí sme sa započúvali do romantických piesní.

Niektorí z nás sa zúčastnili výletu do Benátok, či malebného mesta Trieste. Obdivovali sme množstvo pamiatok, kostolov, vykopávok. Všade more, slnko, vôňa leta. Tie neskutočné zážitky na celý život. Aj odvaha vzlietnuť nad more, z výšky vidieť plávať medúzy, cítiť vietor vo vlasoch. Rozhovory pri mesačnom svite, pozorujúc hviezdy na oblohe. Ranné rozcvičky pri východe slnka, obedňajšia siesta, večerné posedenia mladých, spievajúcich tie krásne východniarske pesničky.

No a záver. Koniec. Rozlúčka. Slzička v oku. S predsavzatím, že o rok sa vrátime späť v plnej zostave. A s nádejou, že naše chorobou oslabené telá pookrejú.

Anka Očenášová

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.