Bolo to 25. mája 2016.

Priznávam, veľmi som sa obávala. Čoho? Všetkého.

Najskôr bolo ťažké nájsť dobrovoľníkov - pomocníkov, ktorí nám mali pomáhať prezentovať našu akciu. Na školách vrcholilo obdobie maturít. Kto nematuroval, tak mal prax alebo riaditeľské voľno. Až na Piaristickom gymnáziu som nakoniec uspela, čo bola pre mňa veľká radosť, ale aj úľava zároveň. Povolenie od mesta som zvládla celkom rýchlo. Ešte zostávala dobrovoľná účasť „mojich“ esemkárov. Tí ma nenechali v štichu, a v ten deň prišli v hojnom počte podporiť prvú oficiálnu akciu nášho Klubu SM na verejnosti. Aj počasie nám prialo a bolo akurát. Vydýchla som si však, až keď už bol „fajront“ a vyhodnocovali sme s dievčatami ako to celé dopadlo.

Nie každý, koho sme na ulici oslovili, sa chcel zastaviť a venovať nám chvíľu času. Boli však aj takí, čo nám venovali nielen čas, ale aj peniaze.

Chcem sa poďakovať dobrovoľníčkam z Piaristického gymnázia, aj vedeniu školy, ktoré ich uvoľnilo na celý vyučovací deň. Ďakujem aj dievčatám zo SZSM za pomoc, lebo som sa stále pýtala čo a ako. Samozrejme, ďakujem členom Trenčianskeho klubu SM, že ich prišlo tak veľa a morálne sme podporili naše dobrovoľníčky, ktoré rozdali ľuďom 100 brožúr o SM a 250 slnečníc. Robko Andrejčák si dokonca užil aj 10 minút slávy. Na TV Markíza si ho reportér vybral na rozhovor.

A peniaze, ktoré nám dobrovoľníčky vyzbierali, minieme na klubové akcie, veď si zaslúžime. Či nie? Takže misia splnená: už zase o niečo viac ľudí vie, čo je to sclerosis multiplex.

Teším sa na budúci rok – na poslednú májovú stredu - na Deň slnečníc. Po tejto prvej pozitívnej skúsenosti verím, že už to pôjde oveľa ľahšie.

Jarka M. Trenčín

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.