Už dávno vieme, že naše telo je zázračný stroj, ktorý nám dáva nie raz na známosť rôznymi signálmi, že niečo nie je v poriadku a mali by sme s tým niečo urobiť a pomôcť mu. Niektorí týmto signálom venujú pozornosť a hľadajú, čo ten signál znamená a ako tomu nášmu telu pomôcť, či už zmenou stravovania, alebo zmenou životného štýlu. Veria, že naše telo má tú zázračnú schopnosť samouzdravovania. Ale, žiaľ, mnohí tieto signály ignorujú a potom sú prekvapení, keď sa to na nich začína sypať z každej strany a ako sa hovorí - trápi ich celý človek od korienkov vlasov až po prsty na nohách.

Vieme, čo máme naskladané v našej brušnej dutine, počnúc žalúdkom končiac hrubým črevom, a práve tieto orgány brušnej dutiny najčastejšie vysielajú rôzne signály, žiadajúc o našu pomoc. Zaujímavý orgán veľkosti cca jedenásť centimetrov a tvarovo pripomínajúci kávové zrno, o hmotnosti okolo 150 gramov, je skrytý na ľavo od žalúdka hlboko v brušnej dutine, je to SLEZINA. Je to orgán, ktorý sa mnohokrát poškodí pri rôznych úrazoch, alebo ho zdevastuje nejaká choroba a musí sa chirurgicky odobrať. Klasická medicína tvrdí, že bez sleziny dospelý človek môže relatívne bez problémov žiť.

Na čo teda vlastne slezina slúži? Za deň pretečie slezinou približne 250-300 litrov krvi a jej hlavnou funkciou je filtrovať a čistiť krv. Zbavuje telo spotrebovaných červených krviniek, vyrába a skladuje krvné bunky, je sídlom imunitnej pamäti a riadenia imunity celého organizmu a je jeden z hlavných zdrojov energie, riadi zrážanlivosť krvi a s tým spojených veľa iných zdravotných problémov. Ak je veľmi zaťažená slezina, jeden z prejavov je nízky krvný tlak, časté vírusové nákazy, ale veľmi nepríjemný prejav je únava.

Sú aj iné zdravotné problémy spôsobené zaťaženou slezinou, ktorými vás nebudem strašiť, a toto všetko spolu môže človeka doviesť až k psychickým poruchám.

Ešte stále si myslíte, že slezina je orgán, ktorý nám nebude chýbať, ak bude odstránený? Veru, ako som povedal na začiatku článku, naše telo je zázračný stroj, ako taký si vyžaduje našu primeranú pozornosť a šetrné zaobchádzanie.

Želám vám, milí priatelia, aby ste sa nikdy nemuseli trápiť s chorobou sleziny, aby ste sa v dobrom zdraví dožili čo najvyššieho veku.

Pokoj a dobro vám želá Vojto z Revúcej.

Zdroj: internet

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.