Na členskej schôdzi Klubu SM Trnava v novembri 2016 padla otázka: kam naplánovať rekondíciu, resp. predĺžený víkend alebo jednodňový výlet v roku 2017, prípadne iné návrhy tak, aby bol každý z členov spokojný?

V septembri sme boli na „skúšobnom“ predĺženom víkende v Dudinciach v LD Rubín a boli sme veľmi spokojní, či už s ubytovaním, procedúrami... Tak naša podpredsedníčka dala návrh, aby sme si tento pobyt zopakovali v lete 2017 v čo najväčšom počte, nakoľko doteraz bol večný problém s ubytovaním pre vozičkárov, a tu bolo k dispozícii až 8 bezbariérových izieb, čo bolo super. Veď doteraz večná dilema kam ísť, aby sme mohli rekondičný pobyt prežiť spoločne.

Prišiel ďalší návrh, čo povieme na májový predĺžený víkend do Bojníc. Bolo milé tešiť sa na niečo nové, zatiaľ nepoznané. Priznám sa, v Bojniciach som bola naposledy pred 15. rokmi, tak som sa úprimne tešila.

Víkend bol naplánovaný na 5. až 8. mája 2017 a zúčastnilo sa ho 26 členov klubu, z toho 4 na vozíčku. Po príchode do Bojníc nás očaril prekrásny hotel Lysec – čo povedať – prvý dojem bol krásny, perfektné ubytovanie, priestranné izby, čistota na vysokej úrovni, tento hotel si právom zaslúži 5 hviezdičiek.

Začínali sme obedom, výber jedla z piatich možností, k dispozícii boli rôzne šaláty a ovocie. Podobne to bolo tiež na večeru. Aj kuchár by dostal výbornú známku, pretože jedlo bolo dobre dochutené a teplé. Na raňajky nás „vítali“ švédske stoly, ktoré sa prehýbali všakovakými dobrotami, ešte šťastie, že žalúdok máme iba jeden.

Prišla na rad spoločná popoludňajšia prechádzka, potom uspokojiť naše maškrtné jazýčky výborným zákuskom a kávičkou. Obdivovali sme prekrásne vysadené záhony kvetov od výmyslu sveta, v diaľke voňala materina dúška, prekrásne hortenzie... Bolo vidno, že všetko bolo vysadené s láskou, pretože každý kvietok mal svoje čestné miesto. „Naša Beátka“ dobre vedela, prečo naplánovala tento termín, v meste bol jarmok a my sme tú atmosféru užili plnými dúškami.

V kúpeľnom areáli nás priam fascinovala prekrásna príroda, jazierka s leknami a rybkami, vežičky akoby z rozprávky a v každej zdroj liečivej vody. Očarujúca bola soľná jaskyňa (vstup do nej a do wellness sme mali v cene pobytu), veľmi sa mi páčilo, že sme v nej relaxovali naraz vo veľkom počte. Dokonca aj naša vozičkárka Tonka za pomoci priateľov, ktorí neváhali a pomohli s vozíčkom, aby sme si tento relax užili spoločne. Veď o to ide, aby sme si takýto pobyt užili čo najintenzívnejšie a domov si odniesli pekné zážitky. Verte mi, štyri dni je málo, teda aspoň pre mňa ;o) Som nesmierne šťastná, že som mohla niektorých ľudí z klubu viacej a lepšie spoznať.

A na záver čo povedať?! Počasie, hoci sem-tam pršalo, nám vôbec nevadilo, ale väčšinou pobytu svietilo slniečko, ktoré vydávalo zo seba maximum, akoby vedelo, že práve to potrebujeme.

Tento klubový víkendový pobyt sme zhodnotili veľmi pozitívne. Prekrásna príroda, to najkrajšie ubytovanie aké sme doteraz mali, výborná kuchyňa, prechádzky vhodné aj pre vozičkárov. Ďakujeme Miloškovi a našej Beátke za to, že nám „dopriali“ takýto luxus.

Zároveň chcem poďakovať všetkým, ktorí pre klub zháňajú aj ktorí darujú 2% z daní, bez ich pomoci by sme toto všetko pekné, čo sme prežili, uskutočniť nemohli.

Z víkendového pobytu si každý odniesol pohodu, ako na tele tak aj v duši, skvelý pocit spolupatričnosti a samozrejme lepšieho spoznania sa.

Ďakujem všetkým zúčastneným, že som mohla s vami stráviť tieto pekné chvíle...

Mária Klukayová, Klub SM Trnava

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.