Viete si predstaviť takúto ponuku: výlet pre 3 členov Vášho klubu na vozíku (podľa toho, kam si vyberú), doprava a obed v cene a k tomu ochotný doprovod?! Ja dnes už áno ;o) To Vám len tak zazvoní mobil a Jarka Fajnorová položí zásadnú otázku, či o niečo také máte záujem a môže dať kontakt firme Novartis Slovakia s.r.o., ktorej zástupcovia sa o všetko postarajú?

Nebudem Vás ďalej zaťažovať presným opisom následných telefonátov a vzájomných konverzácií, radšej sa hneď „prehupnem“ v čase a porozprávam Vám, aký skvelý deň bol pre nás piatok 26. mája 2017.

Ako už z názvu tohto článku vyplýva, výlet bol nakoniec nasmerovaný do Bratislavy, kde sme sa pred Hradom stretli z trnavského SM klubu: Anatolka, Monika, Bea, Ľubo a z firmy Novartis veľmi milí ľudkovia: Katka, Gabika, Janko a Tomáš.

Po úvodom zoznámení sa chlapci z firmy „ujali“ žien na vozíčkoch a spolu sme sa vybrali obdivovať tzv. „versaillské“ záhrady pri Hrade (za cenu pri ich realizácii si „vrchnosť“ nedávno vyslúžila mediálnu kritiku), ale sú naozaj veľmi pekné.

Okolie Hradu sa síce „tvári“ ako bezbariérové, ale všetky tie kocôčky, platničky, dlažby... z ktorých sú cestičky urobené, sú pre ľudí na vozíčku hotový tankodrom, ale našťastie sme to ako-tak prežili. Presunuli sme sa na vyhliadku, odkiaľ bol krásny výhľad na Dunaj, plávajúce lode, Most SNP, ba dokonca vrtule veterných elektrární v Rakúsku.

Potom sme sa presunuli do blízkej reštaurácie na výborný obed – v družnej debate pri dobrom jedle sme sa navzájom o sebe podozvedali ešte viac, bolo nám tak dobre, že sme skoro nestíhali byť na 13. hodinu v budove NR SR.

Pri vstupe sme najskôr absolvovali prechod cez detektor kovu, jasne, že vozíky pípali jedna radosť, trošku sme narobili rozruch, ale to už nás s úsmevom vítala pani, ktorá nás potom po budove sprevádzala.

Po úvodnej „teoretickej“ časti z histórie sme sa presunuli o poschodie vyššie do rokovacej sály. Na našu radosť a úľavu pani sprievodkyne, sme mali „iba“ mechanické vozíky, pretože s elektrickými by sme sa do výťahu určite nevošli. Videla som tam síce šikmú schodiskovú plošinu, ale – pre istotu – som sa nepýtala, ako sa do rokovacej sály dostane p. poslankyňa Pietruchová (či ako sa teraz po svadbe volá?) – lebo jej upravený rokovací stolík sme si aj s Anatolkou vyskúšali ;o) a na pamiatku, či ako dôkaz, aj vyfotili. Trošku ma prekvapilo, aká je tá rokovacia sála malá, v telke vyzerá oveľa väčšia. Tak sme si to tam všetko poprezerali, pofotili (Katke ďakujem, že nám fotky preposlala) a keby záležalo na nás, aj nejaké tie zákony pre život by sme boli poschvaľovali ;o)

Pri odchode a ďakovaní sme všetci zhodne ocenili milé prijatie, profesionalitu a oduševnenie, s akým nás pani PhDr. Lujza Kittlerová sprevádzala po budove slovenského parlamentu. Práve vďaka jej, naozaj veľmi pútavému, rozprávaniu o histórii parlamentu, slovenskej vlajky, o významných osobnostiach ako J. M. Hurban, M. R. Štefánik ... sa stala prehliadka priestorov NR SR pre nás všetkých nezabudnuteľným zážitkom!

A ešte rozlúčka a VEĽKÉ ĎAKUJEME za skvelý deň Katke, Gabike, Jankovi a Tomášovi z Novartisu.

Beáta a Anatolka, Monika, Ľubo

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.