"Mladý klub" toto o nás bolo povedané na školení na Zemplínskej Šírave. Je to tak, sme pacienti, ktorí si založili v Trenčíne klub, aby sa mohli stretávať a vymieňať si rôzne postrehy a skúsenosti, týkajúce sa našej diagnózy.

Ja osobne sa na stretnutie vždy veľmi teším a keďže nám stretnutie len každý posledný štvrtok v mesiaci nestačilo, začali sme sa stretávať 2x do mesiaca. A to v meste v cukrárni na „horúce maliny“, ako sme to nazvali. Každé naše stretnutie je plné smiechu a radosti, akoby sme, keď sme medzi „svojimi“, zabudli na Sklerózu multiplex. Nie sme sami, máme svoj klub a poznávame stále viac priateľov.

Klub SM pri SZSM Trenčín

Naša „šéfka“, milé nadšené zodpovedné žieňa, ktoré nás dokáže motivovať ako i zaúkolovať. Stále sa vymýšľajú rôzne akcie, ako cvičenie alebo vyrábanie rôznych krásnych výrobkov.

Ako novodiagnostikovanému mi trvalo roky, kým som sa s tým zmieril a rozhodol sa prísť medzi rovnako chorých ľudí. Bola to chyba a dnes viem, že „rovnakých“ priateľov nie je nikdy dosť. Ďakujem za každého z nich a som šťastný, že ich mám.

Róbert Andrejčák, Klub SM pri SZSM Trenčín

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.