Nekonečný príbeh s SMMnohí z Vás určite viete (ba dokonca viacerí ste ju čítali a máte ju doma), že SZSM vydal pod týmto názvom zbierku vašich životných príbehov, ilustrovanú fotografiami z tvorby našich šikovných esemkárov, či už sú to maľované obrázky, servítková technika, výšivky, origami, výrobky z drôtu... Symbolicky - posypaním lupienkami slnečníc – sme knihu „poslali do sveta k svojim čitateľom“ dňa 11.05.2017 na slávnostnej Benefícii vo Veľkej dvorane Kultúrneho domu Andreja Hlinku v Ružomberku. „Nekonečný príbeh s SM“ vyšiel v náklade 400ks, a dnes – po polroku, nám nezostal ani kus. Na našu veľkú radosť sa knižka stretla s pozitívnymi reakciami, no čo nás zvlášť príjemne prekvapilo je fakt, že uverejnené príbehy niektorých inšpirovali k napísaniu toho vlastného... vyzerá to tak, že našu knižku čaká buď rozšírené vydanie alebo jej 2. diel.

Aj preto by sme Vás všetkých radi opätovne POZVALI k spolupráci. Napíšte svoj príbeh zo života s témami:

Čo mi dala a vzala SM, Môj životný príbeh s SM, Partner pacienta s SM – jeho príbeh, Moja práca dobrovoľníka v kluboch SM a pod. (jeden príbeh minimálne na 3 strany formát A4, riadkovanie 1,5), môže byť bez podpisu, stačí s iniciálami, či pseudonymom, a zašlite nám ho na mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo na poštovú adresu: SZSM, Jarmila Fajnorová, 094 22 Nižný Hrušov 258.

ĎAKUJEME!

Ako “povzbudenie“ citujeme pár slov na záver z vyššie spomínanej knižky:

Slovo na záver...

Skleróza multiplex je ochorením tisícok tvárí. Každý človek, pasujúci sa s týmto ochorením, môže predložiť jedinečný a neopakovateľný príbeh. Vieme, že ochorenie je nevyliečiteľné, ale vieme aj to, že toto ochorenie sa dá liečiť.

Dá sa liečiť nielen liekmi, ale aj vzájomnými vzťahmi, interakciou, príkladom. Spoločnosť ľudí môže byť v liečbe nápomocná. Pomáha zabudnúť na ochorenie, uniknúť nepríjemným myšlienkam. Pomáha skontaktovať sa s vlastnými pocitmi a reflektovať ich navonok, či porovnávať sa navzájom.

Prečítali ste si príbehy ľudí so sklerózou multiplex, ich partnerov, či iných ľudí okolo nich. Som si istý, že vo vás zanechali silný zážitok. Veď už len myšlienka dať na papier úvahu o tom, ako mi skleróza multiplex skrížila životné plány, a ako s ňou žiť, predpokladá silnú, vyzretú osobnosť.

MUDr. Branislav Brežný

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.