Milí esemkári!

Dúfame, že sa vám v tomto náročnejšom období darí. V dnešných dňoch potrebujeme viac sily a trpezlivosti ako obvykle, ale veríme, že všetci to spolu ako komunita zvládneme!

Každoročne prebieha kampaň World MS Day (Svetový deň sklerózy multiplex), ktorá je organizovaná Multiple Sclerosis International Federation – MSIF (Medzinárodná Federácia Sklerózy Multiplex). Keďže Slovenský zväz Sclerosis multiplex je členom MSIF, tak aj my každoročne organizujeme túto kampaň, ktorej téma sa každoročne mení. Tohtoročnou témou sú medziľudské spojenia, alebo inak – naše vzťahy so spoločnosťou, SM vzťahy (v origináli MS Connections).

Slovenský zväz Sclerosis multiplex vás chce podporovať, spájať a byť tu pre vás aj v týchto časoch. Momentálne je nám však odporúčané, aby sme boli doma a vyhýbali sa priamemu kontaktu s inými ľuďmi. To však neznamená, že by sme mali byť izolovaní!

Ako tohtoročnú kampaň sme plánovali rôzne aktivity v súvislosti s kampaňou, ktorej cieľom je podporiť vaše spojenia so spoločnosťou. Možno vám príde trošku ironické, že váš lekár vám odporučil ostať doma a nejaký zväz tu chce ísť podporovať vaše vzťahy so spoločnosťou. Záleží nám na vás a nechceme vás vystaviť riziku. Preto za vami prichádzame s výzvou.

Naša výzva sa vzťahuje k odstavčeku, ktorý je písaný vyššie (áno, ten o MSIF a kampani). To sme nenapísali, aby sme sa pochválili, že sme členom MSIF. Aby sme aj v ťažkých časoch ako komunita ostali v kontakte a navzájom si vyjadrili podporu, tak spúšťame novú formu kampane – takú, ktorá nás k sebe priblíži a nevystaví nás riziku. Najskôr hrozilo, že kampaň neprebehne vôbec, ale povedali sme si, že kvôli vám predsa zorganizovať musíme, aby sme sa v dnešnej situácii spojili.

K čomu vás teda chceme vyzvať ? Áno, konečne vám to povieme. Pošlite nám krátky text o tom, ako ste aj v súčasnosti v kontakte so spoločnosťou. Môže to byť čokoľvek. Či už vám ten mladý sused chodí nakupovať a vy ste zistili, že je to celkom fajn chalan. Alebo vám mamina ušila rúško a stále vám volá, či ho aj nosíte. Alebo ako si so susedou mávate, pričom obe máte rúška a ste od seba patrične vzdialené (#RúškoNieJeHanba). Alebo ako sa po telefóne rozprávate s kolegyňou, pričom ohovárate vášho šéfa. Ako ste si s vašou lekárkou/vaším lekárom dohodli kontrolu cez skype. Môže to byť ozaj čokoľvek, dokonca môžete pripojiť aj nejakú fotku – ak uznáte za vhodné. Samotný text nemusí byť dlhý, stačí pár riadkov – taktiež, ako uznáte za vhodné.

Čo sa týka technických detailov, tak nám to môžete poslať mailom na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Posielať nám to môžete predbežne do 5.5.2020. V priebehu posledného májového týždňa by sme vaše príbehy uverejňovali na našej facebookovej stránke. Samozrejme, budeme rešpektovať vaše právo na súkromie a príspevky budú anonymizované. Po ukončení kampane vyberieme najlepšie príspevky, ktorých autori získajú lákavú výhru😊.

Veríme, že virtuálny svet nás k sebe priblíži. Vlastne aj preto to robíme – aby sme si navzájom ukázali, že ako komunita sme silnejší než čokoľvek. Prajeme vám veľa všetkého a tešíme sa na vaše maily! Pevne dúfame, že nás zahltíte vašimi príspevkami!

Jarmila Fajnorová – prezident SZSM
Bc. Bianka Suchá – členka VR SZSM a predsedníčka Sekcie detí, ich rodičov a mládeže pri SZSM

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.