Kontaktná osoba: Bc.Miloš Žambokréthy, predseda klubu,
mobil 0911/141 581, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
web: www.klubsmtrnava.webnode.sk
Prípadne: Beáta Kuracinová, podpredsedníčka klubu,
mobil 0908/575166, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Adresa klubu: Klub sclerosis multiplex Trnava, Vančurová 1, 917 01 Trnava E-mailová adresa klubu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Termín klubových stretnutí: Vždy prvý utorok v mesiaci o 14:00 hodine členská schôdza a tretí utorok v mesiaci o 14:00 hodine „Tvorivý klub“ na Vančurovej ulici v Trnave. Potešíme sa každej návšteve. Dovidenia.

      ... keď vstúpi do života diagnóza sclerosis multiplex, človek býva spočiatku bezradný. Potrebuje vedieť ako žiť so závažným ochorením a zachovať si pritom kvalitu života. Mnohí si pamätáme, že najskôr sme váhali, čo bude ďalej?
Dnes už z vlastnej skúsenosti vieme, že okrem iného, je veľmi dôležité čím skôr vyhľadať klub sclerosis multiplex, kde sa stretávajú ľudia s podobnými problémami a navzájom si pomáhajú. Program klubu je smerovaný k záujmom a potrebám pacientov so sclerosis multiplex.

      Klub sclerosis multiplex (SM) v Trnave je občianske združenie s plnou právnou subjektivitou. Bol založený v januári 1993. Klub SM je nepolitická organizácia, združuje pacientov s diagnózou sclerosis multiplex, ich rodinných príslušníkov a sympatizantov.
Od začiatku, celých 17 rokov od založenia, viedla klub pani Anna Pavlovičová.
Štatút klubu a jeho činnosť vychádza zo stanov klubu.

Nahliadnime trošku do histórie nášho klubu:
      Na prvom stretnutí klubu sa 14 pacientov so sclerosis multiplex rozhodlo pomáhať aj ostatným ľuďom s SM v regióne. Vytvorili program, zameraný na získavanie informácií z dôležitých oblastí bezprostredne sa týkajúcich života ľudí s SM a získavanie vedomostí o liečbe SM. Predsavzali si, že činnosťou v klube spríjemnia život „esemkárov“ a vyplnia si voľné chvíle užitočnou prácou. Do činnosti klubu sa podarilo zapojiť aj rodiny a priaznivcov. O tom, že vykročili dobrým smerom, svedčí aj počet členov, ktorý prekročil prvú stovku.
      Spoločne prežité roky nám doteraz priniesli veľa zážitkov, radosti, smiechu, tiež slzy i sklamania, ale aj veľa lásky. Chodili sme spolu na výlety, na klubové rekondičné pobyty, navštívili sme rôzne kultúrne podujatia, kino i divadlo. Nechýbali opekačky a guláše v prírode. Pre naše deti sme pripravili maškarný ples a diskotéku. Trúfli sme si zorganizovať aj veľké plesy, vytvorili sme malé klubové noviny. Našli sme si cestu ku koníkom v rámci hipporehabilitácie, ale i do detského domova k malým opusteným detičkám a do senior klubu.

Niekoľko slov o súčasných aktivitách klubu:
      Činnosť klubu je pestrá, ale nosným programom je spolupráca s lekármi, zdravotnými pracovníkmi z neurológie a rehabilitácie, pracovníkmi zo sociálnej oblasti, mestským zastupiteľstvom, predstaviteľmi krajského úradu, VÚC a pod.. Podľa záujmu členov pripravujeme besedy s kompetentnými osobami na rôzne aktuálne témy. Dôležitým bodom je organizácia rekondično-rehabilitačných pobytov. Získavame darcov 2 % z dane z príjmu a sponzorov.
      V rámci družobnej výmeny sa stretávame s priateľmi - esemkármi z regiónu Břeclav z Českej republiky.
      Úzko spolupracujeme so SZSM, ktorého sme členom. V spolupráci s MsÚ v Trnave organizujeme „Krok s SM“, ktorý je v trnavskom regone známy aj ako „Deň slnečníc“. Pri tejto, ale i ďalších akciách klubu, ako napr. Mikulášske posedenie, nám všemožne pomáhajú študenti/ky zdravotnej školy v Trnave.
      Okrem pravidelného klubového stretnutia v prvý utorok mesiaci, sa stretávame aj na „tvorivom klube“ tretí utorok v mesiaci, ktorý je zameraný na voľnočasové aktívity, ručné práce, servítkovú techniku, rôzne aktuálne dekoračné výrobky k veľkonočným a vianočným sviatkom, priateľské rozhovory, spoločenské hry... Zo športových aktivít sa práve „zoznamujeme“ s pravidlami hry „boccia“, ktorá je ideálnym športom pre ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím.
      Navzájom sa navštevujeme s členmi z ostatných klubov SM v rámci centra, ale aj z celého Slovenka a posielame i prijímame pozvania na rôzne podujatia klubov.

      Tak, ako je dobré „podeliť“ sa o radosť a milé veci v živote, rovnako osožné a dôležité pre človeka je mať s kým „zdieľať“ aj svoje trápenie... aj o toto sa v našom Klube SM v Trnave už roky snažíme...

Ak Ste sa rozhodli nám pomôcť, vopred ďakujeme a uvádzame bankové spojenie klubu:
VÚB Trnava, číslo účtu: 739 32-212 / 0200 IČO: 318 74 894

Fotografie

D2.jpgLH3.jpgFotografia0945.jpgfoto_2015.jpgNa Karlovom moste.jpgspolu.jpgP6122788.JPGPC012397.jpgDSC03381.JPGVV klubu_2015-19_A5.jpgD1.jpg

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.