Klub SM Rimavská Sobota

Predsedníčka Klubu: Darinka Kovácsová
Aktuálny počet členov v roku 2016: 15
Miesto stretávania: Klub dôchodcov Rimavská Sobota na Daxnerovej ulici

Náš klub vznikol v roku 2001, takže sme minulý rok oslávili pekné 15. výročie. Stretávame sa pravidelne raz do mesiaca, vždy druhý utorok v mesiaci v priestoroch Klubu dôchodcov.
Za zmienku stojí fakt, že máme medzi sebou aj členov, ktorí stáli pri zrode Klubu a sú jeho výraznou oporou dodnes.
Hlavnou udalosť pre nás je každoročná rekondícia, ktorú už tradične absolvujeme v kúpeľoch Číž. Predtým sme zvykli navštevovať centrum Relax v Štúrove. Počas roka sa venujeme spoločenským aktivitám, ktoré podporujú kultúrne vyžitie našich členov. Navštevujeme múzeum, koncerty ako aj hvezdáreň v našom meste. Nepohrdneme ani dobrým divadlom, ktoré občas zavíta do Domu kultúry.
Aby sa podporila kreativita a ručná práca, zvykneme pripravovať workshopy ako napr. servítkovú techniku, súťaž o najlepší jablčník alebo kvízové popoludnie.

Samozrejmosťou je pre nás verejná zbierka Deň slnečníc v máji, vďaka ktorej sa nám darí získavať finančné prostriedky na rekondičný pobyt. Aj vďaka tomuto podujatiu máme dobrú spoluprácu s mestom a povedomie širokej verejnosti o ochorení SM sa za tie roky výrazne zlepšilo. Nikdy nevynecháme ani podujatia organizované SZSM ako napr. Abilympiáda, alebo tento rok podujatie „Prekonajme sami seba“ v Brne.

Pred 3 rokmi sme rozbehli spoluprácu s Klubom Észak-Magyarországi SM Egyesület (Severo-maďarská organizácia SM) z Maďarska v zastúpení pani Nagyné Siraky Szilvia.
My sme zavítali do ich krásneho mesta Miskolc, kde nám pripravili bohatý program a náš Klub ich na oplátku pozval do mesta Rimavská Sobota. Navštívili sme starodávny Mlyn vo Veľkých Teriakovciach a tento rok sme spolu strávili pekné chvíle v rekreačnom zariadení Kurinec-Zelená voda v blízkosti nášho mesta.

V budúcnosti by sme privítali nových členov a radi by sme náš kolektív omladili. 

Fotografie

P1010529.JPG100_2304.JPGP1050334.JPGDeň slnečníc.jpgDeň slnečníc 006.jpgDSC_0397.JPG100_2302.JPGP1040556.JPGP1050328.JPG100_2291.JPGP1030467.JPG

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.