ZA Klub SM  vznikol v novembri 1993.

Jeho ustanovujúca predsedníčka Anna Šošková rozbehla činnosť: pravidelné stretávania, besedy s lekárkou, návštevy liečiteľa, cvičenie jogy, zháňanie sponzorov. Vypracovala projekt a po  získaní grantu  mohol žilinský klub zorganizovať klubovú rekondíciu v Rajeckých Tepliciach.

            SM-ka  má však svoje prekvapenia, a tak  Anka prenechala vedenie klubu novému predsedovi Emilovi Kopeckému a hospodárke Alici Škodovej. Oni priebežne žiadali o granty na projekty, vypracované Katarínou Schützovou, a  hľadali sponzorov.

            Prišiel čas, keď bola opäť potrebná zmena, a predsedníčkou sa stala Katarína Schützová. Tá začala organizovať verejné zbierky s názvom „Krok s SM“ , keď študenti rozdávajú alebo predávajú  za dobrovoľný finančný príspevok  „suveníry – slnečnice na pripnutie“.  Výťažok zo zbierok sa použil na rekondičné pobyty v Turčianskych Tepliciach. 

            Naši členovia sú zo Žiliny a okolitých dedín, s rôznym postihom SM, ale aj zopár „neesemkárov“. A, ako to už v živote býva – jeden člen nás navždy opustil, iný sa oženil a stal sa otcom, jedna  sa vydala a stala matkou, ďalší založil klub SM v neďalekom meste. Na stretnutiach si vymieňame skúsenosti, radi sa zasmejeme. Občas usporiadame aj zaujímavú nejakú besedu.     

Obľúbené bývajú  aj tzv. „gulášky“– doteraz najlepšie boli u našej Anky z Budatína, ktorá má naozajstný komfort pre vozičkárov, ale predovšetkým všetky podmienky na usporiadanie tak veľkej akcie aj s vynikajúcim kuchárom –svojím bratom a veľmi milou maminou – skvelou hostiteľkou – nositeľkou výbornej nálady.

Stretáve sa 1 – 2  krát mesačne v Krajskej knižnici na Bernolákovej 47 v Žiline. Má  bezbariérový vstup, aj vnútorný pohyb po knižnici. Termíny stretnutí musíme prispôsobovať akciám knižnice,  preto členovia dostanú vždy pozvánku SMS – správou od predsedníčky klubu. (Vynechávame december –január a júl-august.)

            Vzhľadom na premenlivý zdravotný stav našich ľudí, sa nestretneme  vždy v rovnakom počte, skôr – príde, kto môže. No ale, ak je nás naozaj len pár, zvyčajne býva vonku napr. lejačisko. Na druhej strane – sme v telefonickom kontakte, aj keď sa snažíme to nepreháňať!

O existencii nášho klubu informujú niektorí neurológovia i obvodní lekári; posledných členov nám „poslal“ internet. Sú medzi nami aj takí, ktorým trvalo niekoľko rokov, kým boli ochotní stretnúť sa s „podobnými“. Jedno je však isté - ešte nikto neoľutoval (aspoň to tvrdia, keď sa lúčime na stretnutiach a tešíme sa na ďalšie).

            Pozrite si naše FOTO, a možno Vás osloví  atmosféra nášho klubu. Ak sa rozhodnete prísť – ste vítaní. 

                                  Tešíme sa na nových členov!

                                          Za ZA KlubSM

                                              Katarína Schützová

                                    0907 155 892       Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Fotografie

12 ZA KlubSM.JPG1 ZA KlubSB.JPG17 ZA KlubSM.JPG24 ZA KlubSM.JPG6 ZA KlubSM.JPG18 ZA KlubSM.JPG21 ZA KlubSM.JPG3 ZA KlubSM.JPG20 ZA KlubSM.jpg4 ZA KlubSM.JPG26 ZA KlubSM.JPG19 ZA KlubSM.jpg8 ZA KlubSM.jpg29 ZA KlubSM.JPG10 ZA KlubSM.JPG14 ZA KlubSM.JPG9 ZA KlubSM.jpg28 ZA KlubSM.JPG5 ZA KlubSM.JPG27 ZA KlubSM.JPG23 ZA Klub SM.JPG22 ZA KlubSM.JPG2 ZA KlubSM.JPG25 ZA KlubSM.JPG7 ZA KlubSM.JPG16 ZA KlubSM.JPG13 ZA KlubSM.JPG

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.