Volám sa Anna Špiláková. SM mi diagnostikovali v r. 2001 a od r. 2005 som člen klubu SZSM v Kysuckom Novom Meste. Zatiaľ som napísala len niekoľko básni, len preto, aby sa chorí s SM zamysleli a hlavne, aby som ich povzbudila. Túto myšlienku mi ,,vnukla" priateľka Janka, ktorej sa páčili moje pozdravy, ktorej ďakujem za podporu. Moje záľuby sú ručné práce. Rada štrikujem, háčkujem a vyšívam. Rada si občas prečítam knihu, časopisy a lúštim krížovky.

Rok 2006 bol pre mňa veľmi významný tým, že sa moje obrazy dostali do Krakova, na "Medzinárodné bienale postihnutých osôb" a do Prahy "Cesta za dúhou".

Bol som veľmi poctený a šťastný, že môj zdravotný stav mi dovolil znovu maľovať a aspoň takto preniesť moje pocity na paletu a pustiť sa na dobrodružnú cestu podobnú umelcom, ale bez rizika a prehry, iba pre potešenie, ktorého zvládnutie tejto techniky prináša. Predovšetkým takáto cesta vonia sviežosťou slobody, s ktorou si môžem vytvoriť malý súkromný svet, a potešiť svoju dušu, rodinu a priateľov. Maľovanie ma pozitívny vplyv na kvalitu môjho života a zdravotného stavu bez toho, aby som opustil priestory svojho bytu.

Výber zo zbierky: Nech je dovolené povedať

Chorobu mi diagnostikovali pred desiatimi rokmi. Som zo Zvolenského klubu. Už pred chorobou som sa zaujímal o viazanie uzlov, keďže mám rád kvety vymýšľal som si rôzne druhy závesných makramé. Keď mi to zdravotný stav dovolí, tak si spravím niečo pre potešenie seba, známych a niečo do tomboly na náš benefičný ples.

S pozdravom Ďuro
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

"Som vďačná toľkému voľnému času, ktorý teraz mám, lebo ho môžem venovať maľovaniu. Tomu čo tak veľmi milujem. Myslím si, že každý, kto robí niečo, čo ma rád a čo ho baví je v tu chvíľu šťastný... tak nech je takých okamžikov čo najviac! To želám každému... No a čo mi kreslenie dáva? Určite je to POKOJ a ten je pre mňa najdôležitejší !!! ... vždy vravím, že všetko zle, je na niečo dobre:-)...“

www.stankasimu.szm.sk

Milí čitatelia,

Volám sa Darina Krajčovičová. Som esemkárka. Jedna z vás. Keď ma táto zákerná choroba, akou je sclerosis multiplex pred pätnástimi rokmi vytrhla z víru pracovného tempa, nevedela som čo so sebou. Keďže moje tri deti boli vtedy malé, začala som písať pre ne básničky, lebo deti sú vďační poslucháči a úprimní kritici.

Teraz, po rokoch som básničky oprášila a čítala vnúčikovi Maťkovi. Ten prejavil o ne veľký záujem, a preto milí čitatelia sa chcem o ne s vami podeliť. Možno máte doma i vy vďačných poslucháčov a úprimných kritikov.

„Najviac objednávok dostávam na jar – veď kto by si nechcel na Veľkú noc dať veľkonočné vajíčka so pekného pleteného košíka.“

K výrobe kraslíc som sa dostal viac - menej z nudy, kedy mi techniku vŕtania a reliéfneho zdobenia voskom ukázala sestra, ktorá s tým práve začínala. Skúsil som to, a celkom ma to začalo baviť. Od roku 2002 som rozšíril škálu ovládaných techník zdobenia kraslíc o ďalšie, napríklad vosková batika, odrôtovanie, zdobenie oblepovaním slamou. Ako každého, kto robí niečo podobné, aj mňa veľmi teší, keď sa moje výtvory páčia iným. Pripájam zopár fotiek, kto chce vidieť viac, môže sa pozrieť na moju webovú stránku: zefo1.webnode.sk

Jožko Hvozdík

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.