OSVIEŽUJÚCE JOGURTOVÉ NÁPOJE

Jogurtový nápojJogurtový nápoj I. 

Potrebujeme: Kelímok nízkotučného jogurtu (môže byť aj sójový jogurt, kelímok acidofilného mlieka, 1-2 kelímky pramenitej vody, za hrsť čerstvého alebo zmrazeného bobuľového ovocia.

Ako na to: Všetky ingrediencie vložíme do mixéra a mixujeme. Pri použití mrazeného ovocia môžeme hneď podávať. Pri čerstvom ovocí necháme vychladiť, prípadne vložíme namiesto vody pár kociek ľadu, ktoré predtým rozdrvíme tĺčikom.

Jogurtový nápoj II.

Potrebujeme: 125 g zmrazených alebo čerstvých malín, 2 pomaranče, 75 ml bieleho jogurtu

Ako na to: Pomaranče odšťavte a niekoľko malín odložte bokom- použijú sa na dekorácia. Pomarančovú šťavu a maliny nalejte do mixéra, pridajte jogurt a rozmixujte dohladka. Nalejte do pohára, ak sa vám kokteil zdá hustý, rozrieďte ho troškou vody, ozdobte malinami a servírujte

MÄTOVÁ MALINOVKA

Mäta patrí k bylinám s ochladzujúcim účinkom na organizmus, pritom povzbudzuje trávenie mierni kŕče. Na nápoj je najlepšie čerstvá.

Potrebujeme: Za dve hrste mätových lístkov, 2 litre čerstvej pramenitej vody, pol dobre umytého citróna, trstinový cukor alebo med.

Ako na to: Mätové lístky dáme do veľkej sklenenej fľaše, zalejeme vodou, pridáme cukor alebo med podľa chuti a na plátky pokrájaný citrón. Necháme na slnku asi 24 stáť. Potom tekutinu precedíme, vytlačíme ďalšiu polku citróna a dáme do chladničky, prípadne hneď podávame c kockami ľadu.

Kiwi kokteilKIWI KOKTEIL 

Ingrediencie: 3 kiwi, 100 ml bublinkovej limonády, ľad

Ako na to: Kiwi treba olúpať a rozmixovať. Do pohára vložte kocky ľadu a zalejte čerstvou šťavou a nakoniec limonádou. Pohár ozdobte plátkom kiwi.

BAZALKOVÝ NÁPOJ PROTI HORÚČKAM

Bazalka je tiež jednou z ochladzujúcich a horúčosť sťahujúcich bylín. Preto sa tento nápoj hodí najmä ako prevencia pred úpalom či na sťahovanie horúčky z tepla. Je osviežujúci a ochladzujúci.

Potrebujeme: Za hrsť bazalkových listov (najlepšia je čerstvá bazalka), pol litra vriacej vody, 1 citróna alebo limetky, med

Ako na to: Bazalkové listy zalejeme vriacou vodou a necháme lúhovať. Po vychladené scedíme, pridáme šťavu z citróna a med. Necháme v chladničke vychladiť, prípadne podávame hneď s kockami ľadu.

Osviežujúce letné kávičky Letná kávička

Ingrediencie: 10 cl. Coca-cola, 10 cl. instantnej kávy, 4 cl. smotana

Ako na to: Sklo naplníme do dvoch tretín kockami ľadu, vložíme ingrediencie a zmiešame lyžičkou. Podávame so slámkou.

Ľadová káva

Ingrediencie: 50 ml.studenej vody, 1,5 lyžičky instantnej kávy, 1,5 lyžičky vanilkový cukor a kocky ľadu

Ako na to: Studenú vodu s prísadou šejkrujeme tak dlho, až sa postupne zmení na penu, ktorú následne prelejeme do 250 ml. pohára. Pridáme 100ml.ľadovej vody a 30 ml. mlieka. ozdobíme šľahačkou a škoricou. Podávame so slamkou.

ĽADOVÉ ČAJE

Potrebujeme: Kvalitný zelený alebo čierny čaj, 2 litre vody, dva citróny alebo limetky alebo jeden väčší grepfruit.

Ako na to: Dve polievkové lyžice zeleného čaju zalejeme asi 80°C teplou vodou (nie vriacou, lebo zhorkne), čierny čaj môžeme zaliať aj vriacou vodou. Necháme lúhovať asi 20 minút, potom scedíme. Keď čaj vychladne, vytlačíme do neho citróny alebo grepfruit, najlepšie aj s dužinou. Dáme do uzatvárateľnej fľaše a necháme v chladničke dobre vychladiť. Podľa chuti si môžeme ľadový čaj osladiť troškou medu. Podávame podľa potreby aj s kockami ľadu.

Osviežujúci ľadový čaj Ľadový čaj

Potrebujeme: 800 ml minerálnej vody, 4 lístky šalvie, kôru z 1/2 pomaranča, agátový med

Ako na to: Minerálnu vodu prevaríme s lístkami šalvie a kôrou z pomaranča.

Odstavíme a necháme 10 minút vylúhovať. Čaj scedíme, dosladíme tekutým agátovým medom a vychladíme. Ozdobíme letným ovocím a ľadom.

 

 

 

www.dobre-recepty.sk

www.magazinluna.sk

www.dobrarada.sk

Pohodu počas leta Vám želá Maja

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.